Zzp’ers ter den zorg zijn noch duurder dan medewerkers ter loondienst. Tenminste dat zegt SoloPartners. Den brancheorganisaties voordat zzp’ers ter den zorg reageert op ie programma EenVandaag dat stelde dat zzp’ers ter den zorg ene oorzaak zijn van den stijgende zorgkosten. “Zeer onterecht”, aldus SoloPartners, dat zowel uithaalt zoals vakvereniging NU’91.

“Eentje zzp’er is noch duurder”, zegt Loe van Erp, directeur van SoloPartners, stellig. “Eentje zzp’er ontvangt zijn uurtarief plusteken wellicht ene vergoeding voordat reiskosten plusteken dat is ie. Geen toegevoegd kosten voordat feestdagen of onregelmatigheidstoeslag . Dat ene programma indien EenVandaag concludeert dat ‘ene zzp’er is zowat tweemaal zo voortgang indien ene zorgmedewerker’ vinden wij dan zowel ronduit onjuist.”

Werkdruk

Watten Van Erp betreft slaat EenVandaag dan zowel den schap mis ter ene recent voorwerp overheen den opkomst van zorg-zzp’ers plusteken den toenemende kosten. Van Erp: “Ie tekort aan personeel plusteken groei aan zzp’ers ter den zorg zijn noch vanaf sé ene ie probleem. Den werkdruk op ie personeel ter loondienst welnu. Ie probleem dat urgenter is dan wedde. Veel werknemers voelen zichzelf steeds minder thuis ter loondienstverbanden. Mits zzp’er zijn zij flexibeler plusteken vermag den regie genomen wordt overheen den inherent werkzaamheden. Dat is waar werknemers zoals op zoek zijn veel meer dan den hoogte van ie wedde.”

NU’91

Den SoloPartners-directeur geven noch dolletjes EenVandaag ene veeg uit den pan, maar zowel vakvereniging NU’91. Diegene heeft er volgens SoloPartners weinig van begrepen plusteken houdt krampachtig vast aan loondienst-constructief plusteken hogere salarissen daarvoor. Van Erp: “Zolang werkgevers ter den zorg noch onder ogen zien watten den oorzaak is zullen ie probleem noch oplossen plusteken zullen den uitstroom van loondienst zoals zzp dolletjes maar groter wordt.”