Den stijgende zorgkosten zullen gedeeltelijk veroorzaakt wordt voort eentje versteviging van zzp’ers te den zorg, stelde EenVandaag recentelijk. Brancheorganisatie SoloPartners is ie ginder noch mee ooit plus zegt dat zzp’ers noch duurder zijn dan loondienstprofessionals. Dit meldt Skipr. 

Zzp-zorgverleners zullen volgens ie programma twee keer zo hardloopwedstrijd zijn indien medewerkers te loondienst, maar dat is volgens SoloPartners ronduit onjuist. Ongeacht zijn uurtarief krijgt eentje zzp’er – indien dat zo is afgesproken – reiskostenvergoeding, maar voorts geen extraatjes. Medewerkers te loondienst krijgen bijvoorbeeld eindejaarsuitkering of eentje onregelmatigheidstoeslag, aldus SoloPartners.

Werkdruk op personeel te loondienst

“Ie tekort aan personeel plus groei aan zzp’ers te den zorg zijn noch vanaf se ie probleem. Den werkdruk op ie personeel te loondienst welnu”, aldus Loe van Erp van SoloPartners. Dat is eentje urgenter probleem dan ie traktement. Doorheen den hoge werkdruk, willen minder zorgverleners te loondienst blijven plus meer aan den slag indien zzp’er. Zzp’ers hebben meer te zeggen overheen hun werktijden plus zij zijn flexibeler. 

Doorheen: Nationale Zorggids