Haastigheid eentje derde vertoont afwijkingen variërend van onjuiste etikettering totdat te hoge afgifte van zware metalen plus conserveermiddelen. Ie merendeel betreft lichte overschrijdingen. Via 2 producten is sprake van eentje grove overschrijding. Den Nederlandse Voedsel- plus Warenautoriteit heeft den verkoper van alle producten met tekortkomingen wederrechtelijk, omdat zij eentje veiligheidsrisico kunnen vormen. Dit meldt den NVWA. 

Den NVWA speuren ter totaal 76 willekeurig gekozen slimes plus putties wegens zo eentje wasgoed beeld van den markt te krijgen. Via ter totaal 24 van dit producten werden afwijkingen gevonden. Via sommige producten ging ie wegens meer dan één tekortkoming. Te zes gevallen wasgoed den etikettering noch op orde, gedurende 21 producten worden eentje lichte overschrijding van wettelijke limieten voordat determineren chemische stoffen geconstateerd plus gedurende twee producten wasgoed er sprake van grove overschrijdingen van den wettelijke limiet voordat boormachine (eentje zwaar metaal) of eentje conserveermiddel. Den verkoper van producten met tekortkomingen is wederrechtelijk. Op den webstek van den NVWA staat eentje overzicht van alle onderzochte producten.

Gezondheidsrisico’s

Slime plus putty zijn speelgoedproducten diegene nageslacht kunnen vormen, uit jawel voorttrekken plus ermee stuiteren. Tijdens ie spelen kunnen nageslacht chemische stoffen zwelgen via huidcontact of hand-mondcontact. Via eentje te hoge dichtheid vermag dat eentje risico schuiven voordat den gezondheid. Ie zware metaal boormachine vermag op den korte termijn kriebels, diarree, spugen plus krampen veroorzaken. Op den lange termijn vermag ie mogelijk effect hebben op den voortplanting. Conserveermiddelen kunnen na voortdurend voeling leiden totdat eentje allergische reactie.

Maatregelen

Te Europa moeten speelgoed voldoet aan strenge veiligheidseisen. Den NVWA treedt op mits speelgoed noch aan dit wet- plus regelgeving voldoet. Via bedrijven diegene producten verhandelden waarbij eentje risico is geconstateerd, heeft den NVWA eentje schriftelijke waarschuwing opgesteld. Voordat producten waarbij eentje ernstig veiligheidsrisico is gevonden, heeft den NVWA eentje boete opgelegd. Ie verantwoordelijke concern is opgedragen wegens den producten gedurende den consument terug te halen.

Wegens: Nationale Zorggids