Den coronacrisis heeft ie voorbije klas verhelderend vervaardigd dat den buurt waarin wij woon zeer bepalend schenkkan zijn voordat den mensen. Investeren te ene zorgzame buurt diegene aansluit te onder den huidige willen plusteken noden van mensen zullen bepalend zijn voordat den toekomst. Ter ie kader van ie relanceplan Vlaamse Veerkracht voorziet den Vlaamse Regering den komende jaren den nodige middelen wegens zorgzame wijken ene boost te geven plusteken inspirerend te zijn voordat andere initiatieven te intact Vlaanderen.

Vlaams minister van Welzijn plusteken Volksgezondheid Wouter Beke: “Den laagconjunctuur bracht veel onzekerheid plusteken stress met zichzelf mee, plusteken zowel voordat sommigen op geldelijk vlak Samen met ie sociale isolement heeft dit ene volwassene impact gehad op ie psychische welbevinden van iedereen, of jou nu ene tiener bent diegene thuis zijn vakken moeten volgen of ene oudere diegene schattig woont of mensen diegene wonen te ene residentiële voorziening. Ter dit tijdsperiode zijn velen, somwijlen noodgedwongen, teruggeplooid op hun buurt. Mensen kunnen op diegene methode sluit onder hun thuis den nodige troost, schoonmaakster, toeverlaat plusteken solidariteit vinden.”

Projectoproep

Op enkele plekken te Vlaanderen plusteken Brussel ontwikkeling er mooie voorbeelden van zorgzame wijken. Ie is echter vaak ene zoektocht met vallen plusteken verheffen: watten is ene goede methode wegens ene zorgzaam buurtproject op te stichten, voorts op te opbouw plusteken te verduurzamen, welke vrouwen kunnen wij betrekken, watten zijn mogelijke valkuilen, watten zijn randvoorwaarden, waar kunnen wij den nodige startmiddelen vinden, hoe kunnen wij onzerzijds project ontwikkelen, etc.?
Met den lokale leidinggeven, ie buurtwerk, den welzijns- plusteken zorgorganisaties plusteken den zorgraden van den Eerstelijnszones mikken wij op sterke motoren wegens den zorgzame wijken vorm te geven plusteken werkelijke doorbraakprojecten den realiseren.

Den Vlaamse overheid zullen kiemende zorgzame wijken daarom den mogelijkheid geven wegens zichzelf succesvol te uitbouwen. Wegens diegene reden lanceert minister Beke vandaag ene projectoproep. Lopend twee klas zullen minstens 100 zorgzame wijken ene financiële impuls krijgen wegens te te zetwerk plusteken resultaten te reserveren rond trio steunpilaren:

  • den sociale netwerken van mensen plaatselijk versterken;
  • den verbinding leggen tussen informele plusteken formele zorg;
  • den intersectorale samenwerkingsverband tussen welzijns- plusteken zorgpartners op ie terrein met ie oog op ie verlenen van integrale zorg.

Er zullen minstens 95 zorgzame buurtprojecten ondersteund wordt te ie Vlaams Kunstzijde plusteken minstens 5 zorgzame buurtprojecten te ie Brussels Hoofdstedelijk Kunstzijde. Dit projecten zullen stappen van 1 maart 2022 totdat 29 sprokkelmaand 2024.

Duurzaam plusteken toekomstgericht

Eentje zorgzame buurt moeten ene duurzaam vertelsel vormen voordat den mensen te diegene buurt. Elke projectaanvrager zorgt voordat ene cofinanciering van dezelfde volume mits ie subsidiebedrag (maximaal 50.000 euro). Daarnaast zullen den projectaanvragers te den verzoekschrift willen aantonen dat ie project na twee klas geldelijk duurzaam schenkkan zijn plusteken op inherent poten schenkkan zijn. Hierbij willen zij zowel aantonen hoe zij dit willen realiseren.. Op dit methode schenkkan dit duurzaam verankerd wordt te den buurt. Wij willen dat dit projecten kunnen slagen op makker van den buurt plusteken zullen zorgen voordat ene intensieve coaching plusteken steun.

Wouter Beke: “Den laagconjunctuur heeft aangetoond dat mensen klaargemaakt zijn wegens jawel kleine, onderlinge toeverlaat te bieden, zoals zoals den apotheek gaan mits ene buur ziek is. Ie gaat wegens ie “kleine promoten”, noch wegens ie tapen van den zorg voordat ene buur. Eentje zorgzame buurt schenkkan ie sociale netwerk van den mensen versterken. Er schenkkan zowel den verbinding gelegd wordt tussen dit informele zorg plusteken den formele zorg. Daarvoor spelen den samenwerkingsverband met professionele zorgverleners (welzijns- plusteken zorgvoorzieningen, huisartsen, apothekers, etc.) ene ontzettend bepalend rol. Op dit methode kunnen wij meer nabijheid creëren”

Meer inlichting plusteken inspirerende voorbeelden op www.zorgzamebuurten.be.