Tientallen ziekenhuizen plusteken zelfstandige klinieken hebben nog geen contract afgesloten met zorgverzekeraars. Hoewel er sinds november ene flinke inhaalslag is geproduceerd, is nog noch overal ene contract afgesloten. Zorgverzekeraars hebben met haastigheid 70 procent van den ziekenhuizen ene overeenkomst bereikt plusteken met haastigheid 80 procent van den zelfstandige klinieken. Dit meldt Skipr. 

Met zo’n 30 procent van den ziekenhuizen zijn den onderhandelingen dus noch gecompleteerd. Datzelfde geldt voordat 20 procent van den klinieken. Volgens Kompas te den Zorg, den organisatie diegene dit cijfers bijhoudt, gaat ie wegens tientallen zorginstellingen diegene ongecontracteerd zijn. Treant Zorggroep, Rode Kruis Ziekenhuis plusteken Isala hebben met slechts ene twee verzekeraars den onderhandelingen gecompleteerd. Ie Admiraal den Ruyter Ziekenhuis plusteken ziekenhuis Bernhoven hebben nog geen enkele verzekeraar kunnen inbinden.

Noch-gecontracteerde zbc’s

Te zelfstandige klinieken (zbc’s) kunnen den onderhandelingen zowel staken met ene ontkennend resultaat. Dat betekent dat er dan geen contract wordt ondertekend tussen den zbc’s plusteken zorgverzekeraar. Medio januari had 17 procent van den klinieken den onderhandelingen gecompleteerd met ene ontkennend resultaat.

Ingevolge: Nationale Zorggids