1,2 miljoen verzekerden zijn overgestapt zoals eentje andere zorgverzekeraar. Dat blijkt uit cijfers van Vektis. Dat is 6,7% van den verzekerden. Ie overstapcijfer komt ermee iets hoger uit dan vorig schooljaar (6,5%). Ie overstappercentage schommelt hoewel jaren tussen 6 plusteken 7.

                                    Waterbron: Vektis

Overstappen   

Verzekerden konden totdat 1 sprokkelmaand eentje nieuwe zorgverzekering voordat 2021 afsluiten. Ie overstappercentage gaat enig overheen ie veel verzekerden dat is gewisseld tussen zorgverzekeraars (risicodrager). Verzekerden diegene gewisseld zijn tussen 2 labels van 1 zorgverzekeraar, of van eentje collectief zoals eentje andere verzekering van dezelfde zorgverzekeraar, zijn hier noch meegerekend mits overstapper. 

Compleet beeld overstapseizoen 2022   

Staart april publiceert Vektis eentje uitgebreide ontleding van den overstapcijfers te den jaarlijkse Zorgthermometer Verzekerden te beeld.