Zorgverzekeraars hanteren vanaf 1 januari 2022 allen idem invulformulier voordat ie vooraf aanvragen van vergoeding van wijkverpleging, wanneer den zorgaanbieder geen contract heeft met den zorgverzekeraar. Den vragenlijst voordat den machtigingsaanvraag diegene den wijkverpleegkundige invult, is daarenboven zo kort mogelijk gehouden. Beide aspecten verminderen den administratieve last voordat den wijkverpleegkundige, zodat diegene meer tijdstip schenkkan uitgeven aan zijn of haar werkzaamheden. Hierdoor profiteert uiteindelijk zowel den verzekerde van den vernieuwde werkwijze. 

Totdat nu toe hanteert elke zorgverzekeraar voordat den machtigingsaanvraag eentje inherent invulformulier met vragen. Te den praktijk vult den wijkverpleegkundige dus steeds eentje ander invulformulier ter. Den beroepsvereniging van verpleegkundigen plusteken verzorgenden V&Veiligheidsraad verzocht den zorgverzekeraars wegens te loeren of dat makkelijker schenkkan. Met indien resultaat ie invulformulier dat nu ontwikkeld is plusteken dat alle zorgverzekeraars gaan usances. Te samenspraak met V&Veiligheidsraad is den vragenlijst zo beperkt mogelijk gehouden plusteken is precies ie zorgplan leidend voordat den mandaat. Ie nieuwe invulformulier biedt zowel support tijdens de stappen in de indicatiestelling zoals V&VN die heeft ontwikkeld. 

Zorgverzekeraars zijn verantwoordelijk voordat den toegankelijkheid, kwaliteit plusteken betaalbaarheid van zorg. Daarbij hoort onder andere dat elke verzekerde diegene ie nodig heeft, goede wijkverpleegkundige zorg krijgt, nu plusteken ter den toekomst. Den vernieuwde werkwijze tijdens den machtigingsaanvraag voordat noch gecontracteerde wijkverpleging draagt hieraan tijdens.