Artificiële pienterheid (AI) heeft den potentie wegens enorme impact op den kwaliteit van onze zorg plus gezondheid te hebben. Maar hoe zorgen wij er met alle betrokken partijen voordat dat den toepassingen zowel den medische kwaliteit plus effectiviteit hebben diegene jouw ervan toestemmen vooruitzien? Daarvoor is er nu den ‘Leidraad kwaliteit AI in de zorg’. Dit leidraad ondersteunt alle zorgveldpartijen vanaf ontwikkeling totdat plus met adoptie van AI-algoritmes te den zorg. Vele partijen uit ie werkveld zijn dan zowel betrokken geweest erbij ie maken van den leidraad, waaronder Zorgverzekeraars Nederland (ZN).

Dennis Japink, raadgevend geneeskundige MSZ erbij Menzis, heeft namens ZN meegewerkt aan den ontwikkeling. “Den leidraad is ene muziekinstrument voordat zorgverzekeraars wegens den potentiële waarde van AI te zorgprocessen te beoordelen plus te promoten verankeren te zorgprocessen”, legt Japink uit. Ongeacht ie gewoonte wegens zorgverzekeraars ondersteunt den leidraad onder andere zorgverleners te alle sectoren wegens den kwaliteit van aangeboden AI te beoordelen plus helpt ie ontwikkelaars wegens kwalitatieve, betrouwbare AI te ontwerpen plus realiseren.

Vanuit ie Kenniscentrum Digitale Zorg van ZN is reeds voorheen ene leidraad ontwikkeld.  Ermee kunnenontwikkelaars toetsen of nieuwe ideeën voordat digitale zorg volstaan aan den richtlijnen van den zorgverzekeraars, nog voordat zij dit gaan uitwerken. Den nieuwe Leidraad kwaliteit AI te den zorg wordt opgenomen te dit reeds bestaande leidraad.