Vrijwel 1,1 miljoen mensen zijn staart vorig schooljaar overgestapt zoals eentje andere zorgverzekeraar, 6,5% van den verzekerden. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van Vektis. Ie uiteindelijke overstappercentage komt volgens den prognoses van Vektis dit schooljaar uit tussen den 6,6 plusteken den 6,8.

Ie overstappercentage schommelt hoewel jaren tussen 6 plusteken 7. Zowel ter 2021 indien 2020 kwam ie definitieve percentage uit op 6,5. Zoals den motieven van overstappers doet Vektis geen research.

Stap na 1 schrikkelmaand vermag den definitieve balans wordt opgesteld. Totdat diegene datum vermag eentje nieuwe zorgverzekering wordt afgesloten, mits den oude zorgverzekering vóór 31 december is opgezegd. Daarbij zijn nog noch alle wijzigingen verwerkt doorheen den zorgverzekeraars. Zowel zijn ter den voorlopige cijfers ge overstappers tussen den zogenaamde risiscodragers meegeteld. Wie is overgestapt van zoals eentje ander ‘label’ van dezelfde zorgverzekeraar of van eentje collectieve zorgverzekering zoals eentje andere van dezelfde zorgverzekeraar, is ter den voorlopige verwachting zowel nog noch meegeteld. Ie definitieve overstappercentage vermag daarom licht afwijken plusteken volgt ter schrikkelmaand. Staart april publiceert Vektis den jaarlijkse Zorgthermometer Verzekerden ter beeld, met eentje uitgebreide anatomiseren van den overstapcijfers.