Zorgverzekeraar Zorg plusteken Zekerheid vergoedt sinds kort ie meten van ie zuurstofgehalte ter ie bloed van pasgeboren kindje’s doorheen verloskundigen ter den regio. Elk klas wordt er ter Nederland 35 kindje’s geschapen met eentje levensbedreigende hartafwijking. Zonder medisch ingrijpen overlijden dit koters hierbinnen eentje maand. Dit vermag wordt voorkomen doorheen ie zuurstofgehalte ter ie bloed te meten.

Ter sommige ziekenhuizen wordt tijdens kindje’s standaard dit zogenoemde saturatiemeting gedaan. Op dit methode kunnen vroegtijdig hartproblemen of infecties wordt opgespoord. Dit zorg worden totdat voordat kort nog noch doorheen eerstelijns verloskundigen geleverd. Zorg plusteken Zekerheid brengt ginds, na eentje rekest van den Leidse vroedvrouw coöperatie Leiden Plus Omstreken (LEO), verandering ter. Op dit methode kunnen ouders recht maken op dit screening van hun pasgeboren kindje op ingeboren hartafwijkingen via den vroedvrouw. Dit geldt tijdens eentje thuisbevalling of wanneer den moeder na den bevalling zorg ontvangt ter den eerste linie.

Juiste zorg op den juiste plek

Ie is den bedoeling dat den saturatiemeting doorheen verloskundigen wordt opgenomen ter den landelijke richtlijnen. Voordat ie zover is, heeft Zorg plusteken Zekerheid eentje speciaal tarief afgesproken met den verloskundigen aangesloten tijdens LEO. Eentje juist voorbeeld van den juiste zorg op den juiste plek.