Zorgverzekeraars Nederland (ZN) plusteken den Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN) hebben eentje akkoord gesloten, met indien doelwit wegens samen eentje transitie te maken zoals eentje duurzame, toekomstbestendige plusteken betaalbare gehandicaptenzorg. Geïnspireerd op ie Veiligheidsraad Verdrag Handicap plusteken ter streep met den visies van VGN plusteken zorgkantoren, zijn ter ie akkoord vijf inhoudelijke ontwikkelthema’s opgenomen. Hierop wordt ter den komende jaren ter den regio om zorgaanbieders plusteken zorgkantoren afspraken vervaardigd. Den gemeenschappelijke ambitie is dat den uiterst kwetsbare mensen met eentje restrictie tijdig betekenisvolle plusteken passende zorg kunnen krijgen. Ie akkoord is afgesloten voordat vijf klas plusteken loopt totdat plusteken met 2026.

Den gehandicaptensector staat voordat volwassene uitdagingen wegens den zorg toegankelijk plusteken betaalbaar te liefhebben. Voldoende vacant personeel plusteken passende zorg; dat is den uitdaging. Met name den krimpende arbeidsmarkt zet voordat mensen met eentje restrictie den mogelijkheden onder druk wegens den steun te krijgen waardoor zij eentje veelzeggend leven kunnen leiden. Zeker indien den zorg op dezelfde wijze aangeboden blijft zoals nu, is den verwachting dat ter den toekomst noch iedereen den zorg vermag ontvangen diegene nodig is. Reden voordat VGN plusteken ZN wegens met elkander ter gesprek te gaan. Wij willen voordat den cliënten én voordat den medewerkers ter den gehandicaptenzorg oplossingen vinden plusteken dat lukt eenzaam ter partnerschap”, aldus Boris van der Ham, bestuursvoorzitter van den VGN.  

Kanslijnen

Toekomstbestendige gehandicaptenzorg vraagt wegens andere, vernieuwende omgangsvormen wegens den zorg te organiseren, stellen ZN plusteken VGN. Den organisaties hebben den ambitie wegens samen den transitie ter snelheid te zetwerk diegene daarginds voordat nodig is. “Ie is intact smaakvol én vitaal dat wij indien brancheorganisaties van zorgkantoren plusteken zorgaanbieders elkander gevonden hebben op inhoud. Wij zien dezelfde vraagstuk plusteken voelen den verantwoordelijkheid wegens diegene samen op te pakken”, stellen namens ZN, Marieke Braks, directeur Langdurige Zorg onder VGZ plusteken Marti Paardekooper, directeur Zorginkoop Langdurige Zorg onder Zilveren Kruis. “Plusteken dat noch eenzaam ter eentje gedeelde ambitie voordat den transitie maar zowel ter hoe diegene transitie eruit gaat zien”. Diegene transitie krijgt vorm op vijf thema’s of welnu kanslijnen:

  1. Elke cliënt krijgt eentje betekenisvolle daginvulling passend onder den willen, talenten plusteken vermogens.
  2. Bewezen arbeidsbesparende technologieën wordt om alle zorgorganisaties geïmplementeerd ter den inherent zorgpraktijk.
  3. Alle cliënten ontvangen eentje passend zorgniveau onder hun zorgvraag.
  4. Elke cliënt diegene dat aankan krijgt eentje zo zelfstandig mogelijke, inherent veilige plek ter den samenleving.
  5. Gedurende elke cliënt wordt eentje (inherent) netwerk gestimuleerd plusteken gefaciliteerd wegens eentje rol te spelen ter den zorg plusteken steun.

Wegens ie slimmer, verschillend plusteken vernieuwend organiseren van den zorg wordt met dit kanslijnen eentje bijdrage geleverd aan ie optimaal wedden plusteken faciliteren van zorgprofessionals plusteken ie betaalbaar liefhebben van den zorg.

Inkoop

“Wij zien ter den kanslijnen dé weg wegens mensgerichte zorg, waarbij meespelen ter plusteken met den samenleving voorop staat, den komende jaren nog meer toekomstbestendig plusteken betaalbaar vorm te geven”, aldus Arend Vreugdenhil, bestuurslid van den VGN. Den kanslijnen vormen den voet voordat den sectorale inhoud van ie inkoopkader van den zorgkantoren. Zorgaanbieders gaan ter samenspel met cliëntenraden plusteken zorgkantoren den kanslijnen voorts uitwerken totdat resultaatafspraken. Onderdeel van diegene afspraken kunnen nieuwe vormen van inkoop zijn. Zorgaanbieders plusteken zorgkantoren gaan ruimte creëren wegens te uitproberen, zichzelf te uitbouwen op den kanslijnen plusteken te investeren wegens den gemaakte resultaatafspraken te realiseren. Op voet van den ervaringen wordt den gezamenlijke ambities ieder klas aangescherpt, met onder andere indien inzet dat voorbeelden van koplopers wordt overgenomen om andere zorgaanbieders. “Wij zijn er trots op dat wij indien brancheorganisaties totdat dit akkoord gekomen zijn”, stelt Wout Adema, directeur Zorg ZN. “Ie is eentje inspirerend voorbeeld van hoe jouw met elkander vermag samenwerken aan toekomstbestendige zorg.”

Met ie bestuurlijk akkoord voordat den gehandicaptenzorg zijn VGN plusteken ZN voorlopers ter den langdurige zorg. Hiermee zetwerk den partijen zichzelf maximaal ter voordat passende toekomstbestendige gehandicaptenzorg voordat wie dat nodig heeft, nu plusteken ter den toekomst.