Zorgverzekeraars diegene vroeger ziekenfondsen waren, hebben den afgelopen twintig klas ruwweg 300 miljoen euro uitgegeven aan zorgvernieuwende projecten. Dit bedrag is afkomstig uit den toenmalige reserves van den vrijwillige ziekenfondsen. Overheen den besteding van dit strafbaar zijn destijds speciale afspraken vervaardigd wegens ie te reserveren voordat den zorg.

Te den afsluitende rapportage Lijnen naar de Toekomst komen achttien aansprekende voorbeelden aan bod van investeringen te projecten diegene te den loop der jaren zijn gedaan wegens den betrokken zorgverzekeraars. Dit zijn CZ, Menzis, Den Friesland, Eno Zorgverzekeraar, coöperatie VGZ, Zorg plusteken Zekerheid plusteken Zilveren Kruis. Den voorbeelden geven ene smaakvol beeld van den inzet op ie landstreek van preventie, shared decision making, inherent regie, ketenzorg, plusteken samenwerkingsverband van zorg plusteken sociaal domein.

6200 innovatieprojecten

Te totaal zijn er te twintig klas zo’n 6200 projecten met den voormalige ziekenfondsreserves plusteken ie rendement daarop (nog ooit ruwweg 100 miljoen euro) gij(co)financierd. Ginds zitten (lokale) projecten erop waarin 1000 euro is geïnvesteerd, maar zowel projecten met meehelpen diegene daarboven den 1 miljoen euro uitkomen. Zij hebben uitgestrekte waarde gehad voordat patiënten plusteken klanten plusteken voordat den vernieuwing te den zorg. Zowel nu investeren zorgverzekeraars nog steeds te vernieuwingen te den zorg, uit inherent middelen of via innovatiestichtingen.

Historie

Den vrijwillige ziekenfondsverzekering wasgoed totdat 1984 ene verzekering voordat niet-werknemers, zoals zelfstandigen plusteken ambtenaren met ene inkomen onder ene vastgesteld maximum. Zowel voormalige verplicht ziekenfondsverzekerden kwamen voordat den vrijwillige verzekering te aanmerking zodra zij met pensioen gingen. Erop den invoering van den Wet op den Toegang Zorgverzekeringen (WTZ) te 1986 verdween den vrijwillige ziekenfondsverzekering.

Veel ziekenfondsen hadden den reserves alreeds te aparte rechtspersonen ondergebracht. Te 1999 richtten zij den Stichting Centraal Pensioenfonds RVVZ (Reserves Voormalige Verzekerden Ziekenfonds) op wegens van daaruit den reserves aan te wenden ten gunste van innovaties te den zorg. Den betrokken zorgverzekeraars maakten hierbij ene gezamenlijke regeling overheen den besteding van dit reserves te twintig klas tijdstip. Diegene tijdsperiode is nu gecompleteerd.