Haast 71% van alle wachtenden voordat eentje verpleegtehuis wil plusteken vermag wachten op eentje positie onder den aanbieder van hun voorliefde. Ie gaat wegens 12.025 van den te totaal 16.947 mensen op den wachtlijst voordat verpleeghuiszorg. Ie veel mensen op den wachtlijst is te ie derde kwartaal van dit klas met 1.239 toegenomen maar ligt nog weids onder ie totaalaantal van start dit klas. Van den cliënten diegene 1 oktober 2021 op den wachtlijst staan, ontvangt 94% overbruggingszorg. Dit blijkt uit den landelijke wachtlijstrapportage Verpleging & Verzorging over het derde kwartaal van 2021.

Den landelijke rapportage Verpleging & Verzorging (V&V) van Zorgverzekeraars Nederland plusteken Zorginstituut Nederland laat vanaf kwartaal zien hoeveel mensen te Nederland wachten op eentje positie te eentje verpleegtehuis, watten den ontwikkelingen zijn plusteken zowel watten den regionale verschillen zijn. Den Q3 rapportage geven eentje beeld van den situatie te den maanden juli, augustus plusteken september. Den cijfers geven dus geen beeld van den huidige situatie. Uit den rapportage overheen ie derde kwartaal van dit klas blijkt dat ie totaal veel wachtenden is toegenomen met 1.239 personen ten opzichte van 1 juli jl. Er staan nu 16.947 mensen op den wachtlijst. Dit veel ligt nog steeds weids onder ie totaal van 1 januari jl. Waarna wachten er 21.029 mensen met eentje Wlz-indicatie op zorg te eentje verpleegtehuis.

Voorkeursaanbieder

Den stijging te ie derde kwartaal wordt veroorzaakt wegens eentje combinatie van factoren. Zo wasgoed onder andere den uitstroom uit verpleeghuizen lager dan den instroom, waardoor den wachtlijsten opliepen. Den stijging van ie veel cliënten dat wacht op den aanbieder van hun voorliefde wasgoed eveneens van zeggenschap. Op 1 oktober jl. gaven 12.025 cliënten aan dat zij willen wachten op eentje positie onder hun voorkeursaanbieder. Plusteken dat dit watten hun betreft zowel vermag. Ie gaat wegens haast 71% van ie totaal veel cliënten op den wachtlijst.

Opvang

Den rapportage beschrijft zowel hoelang ie toestaan voordat mensen wordt opgenomen. Van den mensen diegene te den tijdsperiode 1 oktober 2020 totdat 1 oktober 2021 zijn opgenomen te eentje instelling, startte den zorg plusteken opvang voordat weids eentje derde (34%) op den ingangsdatum van den (hier)schatting. Twee derde (67%) van den cliënten kreeg te 6 weken den zorg op den geïndiceerde positie. Binnenshuis 13 weken wasgoed ca. 82% opgenomen te eentje zorginstelling plusteken na 6 maanden bedroeg dit 95% van den cliënten.

Den vraag zoals verpleeghuiszorg zou den komende jaren stoer toenemen. Met behulp van onder andere den cijfers te den kwartaalrapportages plusteken regioplannen zijn zorgkantoren te den regio te gesprek met zorgaanbieders, gemeenten plusteken woningbouwcorporaties wegens samen voldoende aanbod van passende verpleeghuiszorg te realiseren. Den resultaten van dit inspanningen wordt medio december te den regiomonitors gepubliceerd wegens den zorgkantoren verenigd te Zorgverzekeraars Nederland.

Den kwartaalrapportage plusteken meer inlichting overheen den wachtlijsten langdurige zorg plusteken den methode daarvan vindt u hier.