‘Papa wordt 2040’ presenteert eentje praktische transformatieagenda. Dat is nodig, want den samenleving veroudert ter snel tempo plus den top van den veroudering wordt ter 2040 bereikt. Ter den nieuwe transformatieagenda, waaraan kennisorganisaties zoals Vilans meewerkten, staat watten nodig is wegens onze samenleving met diegene uitgestrekte hoeveelheid ouderen toekomstbestendig te maken. Hoe verbinden wij leven met zorg plus support? Maar zowel vragen omtrent zingeving, zorgtechnologie, mogelijke toekomstscenario’s plus tal van andere thema’s komen voorbij.  

Passende zorg plus support

‘Den oudere ter 2040′ is eentje intact diverse menigte mensen diegene jou noch iedereen idem zorgaanbod moeten voorschotelen’, zegt Vilans-bestuursvoorzitter Mirella Minkman. ‘Jij moeten zoals diegene hele toekomstige menigte loeren plus waar den behoefte nu huwelijk ligt. Denken bijvoorbeeld na overheen watten passende zorg is voordat ieder persoon. Watten is nodig voordat diegene bepalend persoon plus watten werkt inderdaad, zowel ter den laatste jaren van iemands leven.’

Den veroudering van onze samenleving geven den komende twintig schooljaar den nodige kansen plus uitdagingen. Ie gaat overheen woon, werken, zingeving zonder werkgelegenheid plus natuurlijk overheen passende zorg plus support. Wegens hier inderdaad zicht op te krijgen zijn den krachten gebundeld van publieke plus private organisaties, kennis- plus overheidsorganisaties plus gemeenschap. Tezamen hebben zij eentje transformatieagenda ontwikkeld voordat eentje duurzame toekomst van pa wordt ter Nederland. 

Digitalisering plus zorgtechnologie ter transformatieagenda

Overheen digitalisering kunnen wij ter ie rapport ie volgende oplezen: ‘Den huidige digitale revolutie biedt geweldige kansen voordat eentje pa wordende samenleving. Voort onbegrip te uitbouwen van den technologische mogelijkheden, maar zowel den drijvende plus belemmerende factoren voordat den ontwikkeling plus inzet van dit technologie plus den methode waarop technologie plus samenleving elkander vorm kunnen geven, krijgen wij eentje huis beeld van den uitdagingen plus den keuzes diegene ervoor ligt. Plus helpt dit onzerzijds wegens den kansen diegene technologie plus digitalisering bieden zowel metterdaad te gaan verzilveren ter den komende jaren.’

Er komen zeer veel innovatieve technologieën op den pa wordende samenleving ge. Plus dat is zowel nodig want toekomstbestendige ouderenzorg vraagt wegens innovation. Denken bijvoorbeeld aan monitoringsapps waarmee ouderen langer thuis kunnen blijven of slimme apps wegens chronische ziekten zoals COPD of suikerziekte zelf te managen. Of watten te denken van domotica, slimme fornuizen, dwaaldetectiesensoren,  geheugentraining, ‘dagstructuurondersteuning’, hulprobots, chatbots, slimme medicijndispensers plus decubitusmeters. Ter ie rapport wordt den verwachting uitgesproken  ‘dat zonet dit technologieën den toekomst van den zorg voordat ouderen kunnen beïnvloeden plus eentje bijdrage gaan leveren aan den toegankelijkheid, betaalbaarheid plus kwaliteit van den zorg ‘

Samenleving moeten ie zelf uitrichten

Maar zowel op tal van andere thema’s is den nodige inzet nodig. Collega-bestuurder Erwin Bleumink van Vilans: “Daarvoor zullen wij huwelijk mits samenleving aan den slag willen. Van praten zoals uitrichten. Watten vooruitzien wij van elkander ter inderdaad pa wordt plus hoe organiseren wij dat met elkander? Daarvoor zullen wij samen aan den slag willen, want louter dan komen wij er achter watten werkt.”  Via elk thema is nu eentje volgende slag nodig. Waar staan wij, hoe kunnen wij leren versnellen plus watten is daarvoor nodig. Ie vormt den start van eentje maatschappelijke samenspraak wegens alle vraagstukken rond leven ter eentje pa wordende samenleving te verkennen. Den nodige stappen willen wordt gezet zoals bewustwording plus draagvlak ter den samenleving. Uiteindelijk zullen wij diegene wijziging zelf mits samenleving vorm willen geven.”

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.