PFZW heeft beleggingen ter Rusland diegene vlak voordat den inval ter Oekraïne zo’n 1,2 miljard euro waard waren. Dat wasgoed op dat uur 0,4 procent van den waarde van alle beleggingen van ie zorgfonds.

PFZW zet stukken exclusief

“Maar zoals den huidige waarde is ie gissen”, legt ene woordvoerder uit. Russische beurzen blijven gesloten waardoor ie moeilijk is wegens ene actuele prijs vast te stellen voordat obligaties of waardepapieren uit dat land. Omdat ie op dit uur vrijwel onmogelijk is den Russische beleggingen te verkopen, zet PFZW dit stukken nu exclusief.

Russische staatsobligaties

PFZW heeft onder andere nog Russische staatsobligaties diegene voordat ie start van den oorlog ter Oekraïne 680 miljoen euro waard waren. Ie grootste Nederlandse pensioenfonds, den onderwijs- plusteken ambtenarenfonds ABP, had diegene alhoewel jaren geleden op den inherent uitsluitingslijst gezet wegens ene wapenembargo tegen Rusland van den Europese Unie. “PFZW heeft indertijd doorbelegd. Den EU wasgoed partij ter ie conflict plusteken wij wilden wachten of onderhandelingen voordat ene soelaas zullen zorgen”, verklaart den woordvoerder. “Ie is nu overduidelijk dat dit noch is lukken.”

Andere fondsen

PFZW volgt hiermee ie voorbeeld van andere volwassene fondsen zoals ABP, PME plusteken BpfBOUW, diegene uit afschuw overheen den Russische uitval op Oekraïne hebben aangekondigd alle Russische waardepapieren plusteken obligaties van den hand te exporteren. (ANP)