Zorgminister Ernst Kuipers neemt volgende week eentje slotbeschouwing overheen eentje mogelijke tweede boosterprik voordat kwetsbaren, zei hij vrijdag na puistjes van den ministerraad. Vroeger op den dag adviseerde den Gezondheidsraad wegens mensen papa dan 70 schooljaar, bewoners van verpleeghuizen, volwassenen met ie syndroom van Down of mensen met eentje ernstige immuunstoornis eentje toegevoegd boosterprik aan te bieden. Den minister wil ie raadgeving voorgerecht “bestuderen” voordat hij met eentje slotbeschouwing komt.

Kuipers had staart januari wegens ie raadgeving gevraagd. Mocht hij besluiten wegens overheen te gaan totdat ie toegevoegd boosteren van kwetsbaren, dan kunnen den prikken volgens hem snel wordt gezet.

Den minister wijst erop dat den dekking tegen corona na verloop van tijdstip afneemt, zowel na ie doormaken van eentje ziekte indien na eentje vaccinatie. Daarenboven is den mogelijkheid op infectie op ie uur “reëel”, zegt Kuipers. Ie veel dagelijkse besmettingen is nog steeds hevig schel plusteken den mogelijkheid wegens eentje besmet persoon tegen ie lijf te stappen is vorstelijk.

Hugo den Jonge

Hugo den Jonge, den minister van Volksgezondheid ter ie vorige regering, hield rekening met nog tenminste trio boosterrondes. Den eerste van den reeks zullen dan ter den maanden april, mei of juni zijn.

Wegens: ANP