Haast den tweede van den zorgprofessionals met klinische slaapklachten heeft ie afgelopen klas verzuimd (46%). Twaalf procent is van project den zorgsector te verlaten. Reseacher Irene van der Fels van IZZ: “Zowel zijn zorgprofessionals met klinische slaapklachten vaker lichamelijk plus emotioneel uitgeput, minder bevlogen plus hebben zij minder werkvermogen.”

Geen poetsvrouw

Slechts 15 totdat 20 procent van den zorgprofessionals met slaapproblemen meldt zichzelf voordat poetsvrouw. Anderen blijven ermee doorlopen plus zoeken op internet zoals vat. Zorgprofessionals veiligheidsfunctionaris slaapproblemen voorts vaak noch te den organisatie waar zij werken.

Zelfroosteren

Zorgprofessionals diegene onregelmatige kerkdiensten rondtollen slapen slechter. Zelfroosteren zullen hierbij kunnen promoten. Van der Fels: “Uit onzerzijds research blijkt dat zorgprofessionals diegene zelfroosteren minder slaapklachten geoefend dan zij diegene met ene methode van roosteren werken waar zij minder stemkracht op hebben. Dit heeft te maken met meer autonomie plus ene betere balans tussen werkgelegenheid plus privé.”

50-plussers

Irma Leijten, slaapexpert plus coach voordat HalloSlaap, constateert dat oudere zorgprofessionals  (50-plussers) meer last hebben van slaapproblemen: “Dit mensen vinden ie lastiger wegens met den hoge druk plus onregelmatige kerkdiensten wegens te gaan. Zij repareren vanaf hun 45e levensjaar vertraagd dan junior mensen. Den slaapproblemen van vrouwen hebben regelmatig te maken met den veranderende hormooncyclus plus den overgang. Ie is fundamenteel wegens vaardiger te wordt te slaapvriendelijk rijrichting. Dit betekent: leren ontspannen waardoor slaap ene natuurlijk gevolg wordt. Meer inzicht plus ene gezonde leefstijl met voetlicht voordat herstelling, gezondheidsbevorderend eetgedrag plus sociale contacten, vormt zowel ene belangrijke voet.”