NU'91: zorgmedewerkers mogen niet de dupe worden van fraude subsidie

Indien er waarlijk is gefraudeerd met subsidies voordat coronabanen te den zorg, zullen dat schandalig zijn plus moeten dat grondig uitgezocht wordt, zegt NU’91. Maar, zegt den beroepsorganisatie voordat verzorgenden plus verpleegkundigen erop, “ie is zowel van gewichtigheid dat zorgmedewerkers hier geen last van krijgen, opschorting toestemmen noch leiden totdat ie uitblijven van sponsoring, zo nu den druk op den zorg weer toeneemt”.

Minister Conny Helder (Langdurige Zorg) kondigde woensdag aan dat den toelage voordat den zorgbanen totdat nader order wordt opgeschort. Den Nederlandse Arbeidsinspectie had opvallende geldstromen ontdekt tussen organisaties diegene aan elkander verbonden waren. Met den potentiële fraude zullen maximaal 11 miljoen euro gemoeid kunnen zijn. Weids 500 zorgaanbieders hadden vorig schooljaar te totaal 84 miljoen euro toelage gekregen. Ie strafbaar moest wordt tweedehands voordat ie creëren van zorgbanen. Ie gaat vooral wegens assistenten plus gastvrouwen plus -heren, diegene zorgpersoneel ondersteunen. Vanwege corona zijn veel operaties uitgesteld plus daardoor zijn er meer handen nodig.

Vanwege: ANP