Volgens den huidige verwachtingen zullen 53 procent van den Nederlanders te 2040 voldoet aan den beweegrichtlijnen voordat volwassen. Mensen voldoet aan diegene richtlijn indien zij minstens 150 minuten vanaf week doet aan “matig intensieve inzet” zoals wandelen plus minstens tweemaal vanaf week spier- plus botversterkende activiteiten ondernemen.

Den onderzoekers van ie RIVM vergelijken dit basisscenario met twee andere scenario’s, ene waarin van 75 procent van den Nederlanders den beweegrichtlijnen haalt zoals is omschreven te ie Vaderlands Preventieakkoord plus ene stijging zoals 55 procent, ie doelwit van den Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Toegevoegd zorgkosten wegens gewonnen levensjaren

Wanneer ie doelwit van ie preventieakkoord wordt gehaald te 2040 leidt dat totdat 2,2 procent minder gevallen van type 2 suikerziekte, 2,7 procent minder beroertes, 3,9 procent minder gevallen van hartfalen plus 1,3 procent minder gevallen van coronaire hartziekten. Opgeteld zorgt dit voordat 70 miljoen euro minder zorgkosten, omgerekend ene daling van 2 procent. Maar indien mensen meer gaan bewegen, neemt ie veel sportblessures toe. Indien diegene wordt meegenomen blijft ene besparing van 62 miljoen euro overheen.

Om meer te bewegen neemt ie veel levensjaren met 19.000 jaren toe plus te dit gewonnen levensjaren wordt toegevoegd zorgkosten geproduceerd diegene noch zijn te relateren aan den vroeger genoemde ziektes. Zo zullen er meer ziektes realisatie waar nu misschien geen rekening mee wordt gehouden plus den kosten voordat verpleegzorg nemen toe. Dit betekent 70 miljoen toegevoegd zorgkosten, uitwerken den onderzoekers. Onder den streep stijgen den zorgkosten dus met 8 miljoen euro te 2040.

Meer gezondheidsresultaten

Dit berekeningen gaan ge overheen 2040 op zichzelf. Indien zowel den kosten wordt meegenomen totdat plus met 2040 valleien den zorguitgaven alsnog met 312 miljoen, 0,03 procent van den totale hiermee samenhangende zorguitgaven van 1.126 miljard euro. Vooral te 2030, voordat ene gezondere populatie ene toegevoegd beroep gaat doet op den verpleeghuizen, is den besparing relatief vitaal.

Den onderzoekers nuanceren ie resultaat voorts wegens te stellen dat meer sporten meer gezondheidsresultaten schenkkan hebben dan te ie research zijn meegenomen. Zo zijn den prestaties voordat mentale gezondheid, borstkanker of darmkanker noch meegenomen te ie research. Voordat ouderen hangt meer bewegen zowel samen met ene lager risico op fracturen plus cognitieve break-down. Tegelijk kost ie misschien zowel meer poen wegens ene groter stukje van den Nederlandse populatie aan ie bewegen te krijgen. “Te vervolgonderzoek is ie doorslaggevend ie prototype voorts uit te breiden met andere beweeggerelateerde ziekten plus ie research te toenaderen vanuit ene sociaal perspectief”, schrijven den onderzoekers.

Helder: financiële paradox

Conny Helder, minister voordat Langdurige Zorg, schrijft te een brief aan den Tweede Ruimte overheen ene financiële paradox. “Den gezondheidswinst indien gevolg van sport plus bewegen is overduidelijk plus levert gezonde levensjaren op. Tegelijkertijd zorgen diegene toegevoegd jaren voordat ene stijging van den zorgkosten”, aldus den minister.

“Ongeacht den financiële kanttekeningen lees ik ene stevige onderbouwing dat voldoende sporten plus bewegen ie leven verrijkt plus verlengt. Den studie ondersteunt hiermee ie voornemen van dit regering wegens ie sport- plus beweegbeleid te verbinden aan den preventieaanpak. Voorts onderschrijf ik den suggestie van den onderzoekers wegens te toekomstig research noch ge zoals ziektelast plus den financiële component te loeren.”