Uit den ‘Monitor Weesgeneesmiddelen te den praktijk 2021’ van Zorginstituut Nederland blijkt dat steeds meer, vaak “vrijblijvende”, afspraken wordt geproduceerd overheen den inzet van weesgeneesmiddelen. Maar Zorginstituut maakt zowel uit den Monitor op dat er onvoldoende structurele financiering is wegens diegene afspraken terdege uit te voeren plusteken dat zij vrijblijvend zijn.

Den ontwikkeling van nieuwe weesgeneesmiddelen is van essentieel gewichtigheid voordat mensen diegene lijden aan zeldzame ziekten. Maar te veel gevallen bestaat onzekerheid overheen ie effect van eentje weesgeneesmiddel op den ziekte. Onnodig gewoonte van dure weesgeneesmiddelen schenkkan ertoe leiden dat er minder poen overblijft voordat andere goede zorg, stelt ie Zorginstituut. Zij publiceerde vorige week den Monitor Weesgeneesmiddelen in de praktijk 2021. Voordat patiënten met eentje zeldzame klacht schenkkan eentje weesgeneesmiddel zorgen voordat eentje betere kwaliteit van leven. Zowel schenkkan ie eentje verschil maken tussen leven plusteken dood.

Weesgeneesmiddelen

Ie huis uitvoeren van afspraken geven volgens ie Zorginstituut passende zorg. Weesgeneesmiddelarrangementen zijn afspraken, zodat weesgeneesmiddelen enig vacant zijn voordat patiënten erop wie zij werken. Uit den Monitor 2021 blijkt eentje verhoging van ie tal vrijblijvende arrangementen. Ie Zorginstituut concludeert hieruit dat alle partijen te den zorg zichzelf verwedden voordat passende zorg van weesgeneesmiddelen, maar dat den afspraken te vrijblijvend zijn.

Verhoging

Tussen 2016 plusteken 2020 is er eentje verhoging van 45 zoals 66 weesgeneesmiddelen voordat niet-oncologische geneesmiddelen te ie basispakket. Te dezelfde tijdsperiode is ie tal mensen dat weesgeneesmiddelen tweedehands gestegen van 5.800 zoals 8.500. Den kosten voordat weesgeneesmiddelen zijn met weids 75 procent nog sneller gestegen, van 261 miljoen euro zoals 462 miljoen euro. Zorginstituut meldt dat ie risico van dit toenemende kosten den mogelijke verdringing is van andere goede zorg te ie basispakket. Ie is dus bepalend wegens te zoeken zoals eentje balans tussen kosten plusteken gezondheidswinst.

Register

Ie Zorginstituut is totdat slot voorstander van eentje onafhankelijk internationaal register (waargenomen ie kleine tal patiënten te Nederland) plusteken spreken voordat internationale rapportage hierover.