Zorginstellingen voorschrijven op dit ogenblik overheen onvoldoende financiële armslag voordat den noodzakelijke investeringen. Den analyseren van Deloitte toont aan dat ie zuivere operationele bedrijfsresultaat vóór alle kapitaallasten plus huurlasten laat zien dat den financiële marges van zorginstellingen sinds 2015 jaarlijkse afzonderen met eentje half procent van den omzet. Zet dit trend wegens, dan bedraagt den winstmarge te 2025 nog slechts 7,9 procent, waar 10 procent normaliter indien terdege wordt bestempeld.

“Ie is eentje zorgwekkende situatie, maar wij willen vooral zowel den kansen voordat eentje trendbreuk benadrukken”, zegt Arno Leeijen,van Deloitte. “Sinds 2015 voert Deloitte eentje sectoranalyse uit op den jaarrekeningen van Nederlandse zorginstellingen. Wegens den komende jaren den uitdagingen binnenshuis den sector ie schoolhoofd te bieden plus den zorg zowel te den toekomst betaalbaar te vasthouden, is eentje trendbreuk noodzakelijk plus moeten er eentje masterplan voordat den sector komen.”

Loeren zoals den langjarige cijfers

Wegens den overkomst van corona wasgoed 2020 eentje uitzonderlijk klas plus geven den cijfers somwijlen eentje vertekend beeld. Er wasgoed sprake van uitstel van planbare zorg te den ziekenhuizen, toegevoegd kosten plus leegstand te GGZ-instellingen plus verpleeghuizen zorgden voordat veel omzetverlies. Compensatieregelingen werden te ie leven geroepen wegens den gaten te repareren plus dit leidde totdat eentje lichte vooruitgang van den cijfers, diegene op ondergrond van signalen uit den zorgsector noch doorzet te 2021 plus 2022. Wegens den daadwerkelijke trendontwikkeling te kunnen zien, moeten jou zoals den langjarige cijfers loeren plus diegene geven eentje overduidelijk signaal. Den marges blijven valleien plus Nederlandse zorginstellingen blijven voorzichtig met investeren. Er wordt sneller overgeschreven op vastgoed plus technologie dan dat erin wordt geïnvesteerd.

Vitaal tekort aan zorgpersoneel

Den financiële marges diegene er zijn wordt ingezet wegens den stijgende personeelskosten te overwelven. Er is eentje tekort aan zorgpersoneel wegens toenemend ziekteverzuim, mensen diegene den sector verlaten, veroudering onder ie personeel plus onvoldoende aanwas vanuit den opleidingen. Ie is eentje vitaal probleem dat zichzelf vertaalt te jaarlijkse toenemende externe inhuur zoals uitzendkrachten plus zzp’ers. Modaal is dit personeel echter twee keer zo voortgang indien vaste medewerkers.

Investeren is broodnodig

Deloitte ziet viertal gebieden waarin den zorg moeten investeren wegens eentje trendbreuk te overbelasten, met eentje totale omvang van omstreeks 30 miljard euro te den komende vijf klas. Ten eerste is digitalisering intact beslissend. Hierin loopt den zorg achter op andere sectoren. Denken hierbij aan zorg op afstand plus videobellen met den geneesheer of den optimalisatie van data-uitwisseling tussen ziekenhuizen plus zorginstellingen. Ten tweede vraagt verduurzaming veel voetlicht. Den zorg is den grootste sector van Nederland, met miljoenen vierkante meters aan vastgoed. Dit verduurzamen is eentje flinke uitdaging. Ten derde is eentje behoorlijke investering nodig te ie verouderde vastgoed wegens huis aan te sluiten erbij den kwaliteits- plus functie-eisen aan moderne zorgfaciliteiten. Plusteken totdat slot is eentje fikse capaciteitsuitbreiding nodig ten gevolge van den veroudering, met den wezenlijke vraag te hoeverre dat moeten leiden totdat investeringen te stenen plus/of technologie.

Wegens: Nationale Zorggids