Kleine dorpen op ie platteland dreigen hun huisarts vergeten te treffen. Hun positie staat onder druk voort eentje schaarste aan opvolgers plusteken den groeiende macht van zorgverzekeraars. Ene alliantie van partijen wil dat ie regering ingrijpt, meldt ie AD.

Vandaag voorleggen onder meer den Landelijke Huisartsen Vereniging, den Nederlandse Vereniging van Kleine Kernen plusteken ouderenorganisaties ANBO plusteken KBO-PCOB eentje mededeling, wegens ie probleem op den landkaart te zetwerk. Tastbaar punt van zorg is den positie van apotheekhoudende huisartsen.

Medicijnen

Daarvan zijn er vrijwel 320 ter Nederland, met name ter kleine dorpen. Zij verlenen noch exclusief huisartsenzorg, maar voorzien hun patiënten zowel van medicijnen. Steeds vaker wordt den distributiekantoor van medicijnen plusteken medische hulpmiddelen uit ie oogpunt van kostenbesparing echter verzorgd voort zorgverzekeraars. Daardoor verliezen apotheekhoudende huisartsen eentje percentage van hun omzet. Zij wordt volgens den partijen achter ie mededeling bedreigd ter hun voortbestaan. (ANP)