Den mooi zorginstelling Elver verleent zorg aan mensen met eentje verstandelijke restrictie. Sinds haar allereerste stage, zestien klas geleden, werkt Lisette Jolink mits trainer met mensen met eentje verstandelijke restrictie. ‘Ie juist loeren zoals den persoon, samen onderzoeken watten iemand wil plusteken nodig heeft, dat is zó wieg.’

Regels plusteken boekhouding

Ie minder leuke onderdeel aan haar werkgelegenheid vond zij den regels plusteken boekhouding, vertelt zij op Zorgvisie. ‘Zit ik weer achter mijn rekentuig, terwijl ik buitenshuis wil zijn met den bewoners’, denken zij vaak. ‘Mits ik totdat half viertal voorkomendheid had, zat ik somwijlen totdat half zes nog goedje te te vullen.’ Daarheen worden ie zaadje geplant voordat haar nieuwsgierigheid zoals regeldruk. ‘Dit moeten weliswaar verschillend kunnen?’ vroegtijdig zij zichzelf overheen.

Ie eerste project dat Lisette begeleidde ging overheen eentje verrassend zorgdossier. Ie systeem worden aangeschaft zonder begeleiders erop te betrekken. Ie project ‘mislukte’. Ter pilotteams kwamen zij erachter dat begeleiders noch vrolijk werden van ie nieuwe zorgdossier. Ie project is weer opgestart plusteken kreeg eentje reserve zetje voort den schrap- plusteken snapsessies van Vilans.

Opgeleide lessen

  1. Betrek den trainer plusteken den cliënt
  2. Maak ie simpel
  3. Ga uit van vertrouwen
  4. Gewoonte geen vaktaal, maar leer wegens jawel juist te vatten
  5. Ga met jawel te gesprek mits iets noch juist werkt
  6. Stel kritische vragen

Lees verder op de website van Vilans.