Annet Wisse is bewegingsagoog plus trainer van ‘Let us keep it safe’. Ter diegene training leren bewoners watten emoties plus gevoelens zijn. Plus watten zij kunnen exporteren mits zij of anderen laaiend of verdrietig zijn. Vanwege corona kon Bartiméus diegene trainingen noch meer geven. Weliswaar wilden zij iets overhandigen. Daarom ontwikkelden den trainers ene audiofragment voordat cliënten, overheen ie omgaan met gevoelens tijdens corona.

Foto van Annet WissePraten of even verpozing zoeken 

Annet: ‘Ik vertel op ie audiofragment dat mensen gevoelens kunnen hebben ingevolge corona plus watten gevoelens zijn. Zowel maak ik verhelderend dat ie hebben van dit gevoelens intact normaal is. Ie vermag zelfs ofschoon promoten wegens er even met iemand overheen te praten, maar zowel wegens even watten verpozing te zoeken. Bijvoorbeeld ingevolge van twee sokken ene kogeltje te maken plus dit zo hard mits jouw vermag tegen den deur te slingeren. Of ene twee keer heen plus weer ingevolge den vaart te rijden met jouw rolstoel. Dan heb jouw even verpozing van ie sentiment. Allen simpele activiteiten diegene intact makkelijk te regelen zijn. Weliswaar horen ik terug van mensen: “Jeetje, dat ik daarginds zelf noch aan heb gedacht.”’ 

Luister of lees ie audiofragment van Bartiméus voordat inspiratie (pdf).


Tweede lockdown is verschillend dan eerste

Den tweede lockdown valt den meeste mensen zwaarder dan den eerste. Annet: ‘Begeleiders waren tijdens den eerste lockdown nog welnu creatief ter waar nadenken. Ie wasgoed warmer plus mensen konden zowel buitenshuis waar exporteren. Dit tweede lockdown toestaan langer. Ie is nog koud buitenshuis. Mensen geven aan dat alle dagen idem zijn. Zij weten zowel noch meer zo juist watten te nadenken. Daarom is den behoefte aan leuke waar nu zowel groter. Tips kunnen promoten via ie nadenken van nieuwe ideeën.’

Weliswaar even diegene arm wegens den schouder

Bartiméus ontwikkelde ie audiofragment voordat hun cliënten met ene visuele restrictie. Maar begeleiders kunnen zowel zelf iets voordat hun cliënten opvangen. Ie is namelijk zowel geschikt voordat mensen met ene lichte of matige verstandelijke restrictie. Daarnaast zijn er nog andere waar diegene jouw kunt exporteren voordat jouw cliënten. Annet: ‘Zo merken wij dat onze mensen meer behoefte hebben aan lichamelijk voeling. Vooral voeling zonder ene vaststellen reden. Dus noch ene arm wegens iemands schouder wegens van A zoals B te komen, maar uitgerekend omdat ie subtiel voelt.’ Tips samengevat


  • Praat met cliënten overheen hun gevoelens. Maak ie noch te zwaar.
  • Zorg ervoor dat jouw zowel één-op-één-momenten met cliënten hebt.
  • Geef zowel ruimte aan gevoelens mits woede of verdriet. Laat ie er zijn plus ga ie noch trachten op te lossen. 
  • Zorg voordat speelse verpozing. Met ene bolstaand overgooien vindt iedereen wieg plus ie is makkelijk te regelen. 
  • Mensen zeggen vaak “ie gaat juist”. Zij denken misschien dat jouw zo’n beantwoording verwachten. Probeer dan weliswaar voorts ingevolge te vragen. 
  • Vertel be plus toe zowel watten jij lastig vindt aan den lockdown. Dat nodigt uit totdat ene open gesprek. 
  • Zorg juist voordat jezelf. Dan vermag jouw zowel makkelijker positieve gevoelens oproepen via jouw cliënten. Bijvoorbeeld ingevolge zij vrolijk plus geestdriftig te begroeten.

 

Geef ruimte aan woede of verdriet 

‘Voorts zullen ik zeggen “Praat erover”, maar zonder ie intact zwaar te maken. Respecteer dat mensen somwijlen zowel even chagrijnig of verdrietig zijn. Dat hoornschoen jouw noch onmiddellijk op te lossen. Geef ie ruimte, zonder dat jouw erin wordt meegetrokken. Somwijlen zeggen mensen “ie gaat juist”, omdat zij misschien denken dat jouw dat mits beantwoording verwachten. Probeer dan weliswaar nog voorts ingevolge te vragen. Ruimte geven aan woede is zowel doorslaggevend. Somwijlen vermag ie opluchten wegens even diegene deur sluit te smijten. Zorg via woede welnu dat ie veilig blijft voordat iedereen.’ 

Onderdeel zowel iets van jezelf 

‘Daarnaast helpt ie wegens te zorgen voordat één-op-één-momenten met cliënten. Jij kunt erin zowel iets porties van jezelf. Bijvoorbeeld dat jouw zelf zowel zo graag weer jouw verjaring wil vieren met vrienden. Dat nodigt uit totdat oprechtheid. Indien bewegingsagoog is mijn motto ont-moeten plus meer spelen. Mekaar treffen zonder dat er iets moeten. Iedereen wordt weliswaar vrolijk van ie slingeren met ene bolstaand. Ie is zowel nog ooit intact gemakkelijk te organiseren. Watten jouw zelf uitdraagt heeft zowel ene vitaal effect. Somwijlen kom ik te plus zeg ik: “Hé watten wieg wegens jullie iedereen weer te zien!”. Ginds wordt cliënten zowel weer blijer van.’

* Den-escaleren is ie huis oplezen van den cliënt waardoor jouw vroeger signaleert dat hij gestressd raakt. Zo kun jouw voorkomen dat den strakheid toeneemt plus situaties uit den hand varen. Overheen Bartiméus 


Bartiméus is ene van den deelnemers van ie tweejarige traject Begeleiding à lade carte. Hierin porties aanbieders van gehandicaptenzorg te lerende netwerken hun praktijkervaringen ter persoonsgerichte zorg. Daarnaast stellen zij praktische kennis vacant voordat den hele sector. Bartiméus wil graag dat hun training ‘Let us Keep it Safe’ meer bekendheid krijgt te hun organisatie. Hoe? Dat onderzoeken zij ter ene coachingstraject op makker. 
 


Lees meer

Leren omgaan met heftige emoties

Tips voordat ie voeren van ene gesprek overheen beschermingsmiddelen (pdf)