Wachten op zorg, iets waar veel Nederlanders te 2021 mee te maken hebben gehad. Voort Covid-19 worden den zorg afgeschaald plusteken duizenden operaties plusteken behandelingen uitgesteld. Voordat 11.900 Zilveren Kruis verzekerden diegene hier afgelopen klas mee te maken kregen, heeft onze detachement Zorgbemiddeling hun wachttijd weliswaar stoer kunnen verminderen. Vanaf persoon bespaarden onze zorgcoaches modaal 49 dagen wachttijd. Totaal bespaarden zij te 2021 maar liefst 580.000 wachtdagen. Zowel vanaf verzekerde indien totaal is dit ie opperste tal uiteindelijk. Dat meldt ie Zilveren Kruis.  

Te 2020 bespaarden onze zorgcoaches 380.000 wachtdagen. Den stijging van 53 procent te 2021 komt onder andere omdat wij meer aanvragen ontvingen (17 procent ). Ie is juist wegens te zien dat steeds meer verzekerden onze zorgcoaches weten te vinden. Zowel wijzen steeds meer partijen op den mogelijkheden van zorgbemiddeling, bijvoorbeeld den NZa. Watten zowel heeft bijgedragen is dat wij meer hebben bemiddeld zoals zelfstandige klinieken. Totaal 49 procent, ten opzichte van 40 procent te 2020. 

Psychiatrie te den aanvragen top drietal

Zowel voordat den GGZ zorg stegen den wachtlijsten afgelopen klas. Te den top drietal bemiddelingsaanvragen staat psychiatrie op twee. Orthopedie staat, netwerken indien te 2020, op één plusteken oogheelkunde op drietal. 
Den meeste GGZ-aanvragen betroffen eetstoornissen plusteken angst- plusteken laagconjunctuur treatment. Somwijlen konden wij verzekerden promoten met eentje luisterend oor. Daarnaast bespaarden wij te den GGZ 56.000 dagen wachttijd; 24.000 meer dan te 2020. Doorverwijzing zoals online GGZ (GGZ zorg veilig thuis), waar den wachttijd korter is, heeft dit mee mogelijk vervaardigd.  

Zowel werkgevers zijn geholpen met bemiddeling 

Voort bemiddeling konden verzekerden modaal 49 dagen vroeger weer aan den slag. Ie totale tal bespaarde verzuimdagen, 41.000, leverde zowel onze aangesloten collectiviteiten eentje flinke besparing op. Ene verzuimdag kost eentje werkgever zo’n 250 euro. Met modaal 49 dagen vroeger weer aan den slag scheelt dit dus vorstelijk voordat zowel werknemer indien werkgever. 

Voort: Nationale Zorggids