Zorgverzekeraar Zilveren Kruis heeft wegens vermoeden van fraude eentje vordering van 2 miljoen euro voorgelegd te ie faillissement van zorgstichting Care To Get There (C2GT). Dit meldt De Telegraaf. Ie betreft den onderbrak Zilveren Kruis betaalde zorgkosten overheen eentje tijdsperiode van trio klas. Den verzekeraar is hiermee te één stoot den grootste schuldeiser van C2GT, meteen na den Fiscus plus ie UWV.

Den Rotterdamse Care To Get There, dat verstandelijk invaliden plus veroordeelde criminelen met eentje psychiatrische verstoring begeleidt, is vorig klas failliet verklaard.

Wantoestanden

Zilveren Kruis stopte start 2021 alreeds met den samenwerkingsverband na signalen van fraude plus den daarop volgende weigering van politici totdat inzage te cliëntendossiers. Onder den Engageren Justitiële Inrichtingen, diegene den forensische zorg ter C2GT betaalde, is zowel eentje research gestart zoals den vraag of den te rekening gebrachte zorg welnu heus verleend is.

Den Telegraaf berichtte vorig jaar zowel overheen wantoestanden ter den zorgstichting, waarbij medewerkers alreeds vroeger betrokken waren ter zorgfraude. Voogd Roel Slotboom noemt te ie recentelijk verschenen faillissementsverslag den boekhouding van C2GT op ie punt van onderbouwing van verleende zorg ’noch optimaal’. Zowel zijn er volgens hem vlak voordat ie faillissement betalingen verricht aan gelieerde partijen. Ginder loopt nog research zoals. Volgens ie bestuur van C2GT zelf ontstonden den financiële problemen omdat den verhuurder van eentje zorglocatie ’wederrechtelijk’ deeg op bankrekeningen liet leggen, waardoor den bedrijfsvoering ’volledig worden lamgelegd’.