Zo konden zo’n 160 medewerkers van ie Albert Schweitzer noch aan den slag wegens eentje coronabesmetting. Op dinsdag zag ie ziekenhuis 56 medewerkers uit den kliniek plus 16 medewerkers van den OK wegvallen wegens eentje positieve test. Sommige departementen kampen met eentje verzuim van meer dan 15 procent. “Dat is immens”, schrijft eentje woordvoerder. Zowel ie UMC Utrecht, Dijklander plus Gelre Ziekenhuizen hebben departementen waar ie ziekteverzuim rond den 15 procent of meer bedraagt.

Vitaal verkeersknelpunt

Máxima MC, SJG Weert plus Ikazia permitteren weten dat op sommige departementen maar liefst eentje vijfde van den medewerkers noch vermag wordt ingezet. “Uitval van personeel vanwege isolatie of quarantaine is dan zowel eentje vitaal verkeersknelpunt te onzerzijds ziekenhuis”, aldus Máxima MC. Ie gehele ziekenhuis heeft eentje ziekteverzuim van 12 procent. “Den opstart van inhaalzorg lukt dus vooralsnog noch plus wij bekijken dagelijks nauwkeurig welke operaties gangpad willen plus kunnen vinden”, aldus Ikazia.

Voordat veel ziekenhuizen gaat ie wegens den opperste verzuimpercentages van den pandemie. Onder meer ie Adriaan den Ruyter Ziekenhuis, Laurentius plus ie Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis geven aan noch voordien zulke schel ziekteverzuim gehad. Zo zit gedurende Adrz 10 procent van den medewerkers ziek thuis. Tijdens eerdere golven kwam ie ziekteverzuim noch daarboven 8 procent uit. Via Laurentius zit 9 procent thuis. “Dat is schel, maar wij redden ie er nog mee.” Ie ETZ lukt ie wegens alle urgente zorg te bieden, maar voorts opschalen totdat ie gebruikelijke niveau is “helaas (nog) noch mogelijk”, laat eentje woordvoerder weten.

Alle cijfers zijn noch precies met elkander te vergelijken. Medewerkers diegene wegens coronabesmetting te den omlijning noch kunnen werken, zijn officieel noch ziek plus dit cijfers wordt noch immer centraal bijgehouden.

Verstaanbaar andere resultaten

Maasstad-bestuurder Peter Langenbach vertelt aan Zorgvisie dat dit vloedgolf coronabesmettingen verstaanbaar andere resultaten heeft dan voordien. Ie ziekteverloop is veel milder, haalt hij aan, waardoor op den IC nog maar eentje handvol personen ligt. Maar vanwege ie hoge ziekteverzuim plus zowel eentje stijging van ie veel coronapatiënten dat moeten wordt opgenomen, is den OK-capaciteit welnu afgeschaald. Zowel Isala plus SJG Weert permitteren weten eentje onderdeel van ie OK-programma te hebben afgeschaald vanwege den krappe bezetting.

Om den tegenslagen heeft ie Albert Schweitzer 22 patiënten willen afbellen voordat eentje operatie. Ie ziekenhuis schakelt wegens den personeelstekorten zowel den operatiecapaciteit terug. “Den totale OK-capaciteit is hoewel met hoewel welnu stoer hoger dan tijdens den lockdown van december plus januari, maar lager dan wij hadden gehoopt plus aangekondigd. Uiteraard gaan alle spoedeisende operaties nog steeds vanwege. Watten den planbare operaties betreft zoeken wij steeds zoals ie verantwoorde maximum.”

Tijdsindeling rond krijgen

Wegens den roosters weliswaar rond te krijgen, wordt inwendig personeel uitgewisseld, uitwonend personeel ingehuurd plus somwijlen nog zelfs stewardessen ingezet. Ie SKB te Winterswijk maakt bijvoorbeeld erkentelijk gewoonte van eentje reservepool aan medewerkers diegene voordien is opgericht. Isala vraagt oud-medewerkers diegene recent zijn opgehouden wegens gedurende te springen. “Uitgezonderd incidenten krijgen wij den roosters nog welnu rond, maar hevig gemakkelijk is ie noch”, laat Medisch Centrum Leeuwarden weten, waar met den medewerkers te quarantaine 10 procent van ie personeel absent is.

Ie Martini Ziekenhuis vermag zowel nog gewoon den roosters vullen. Via ie Groningse ziekenhuis lig ie verzuim eentje schooljaar geleden zowel hoger dan nu. Maar, merkt eentje woordvoerder op, den versoepelingen zijn hier welnu beslissend te. Haastigheid 100 procent van den besmettingen vinden namelijk buitenshuis ie ziekenhuis positie. “Wij zien bijvoorbeeld eentje enorme verhoging te besmettingen vanwege ie opengaan van den scholen plus nu eentje verdere verhoging wegens den openstelling van den horecasector.”

Inzet besmet personeel

Den vrees dat problemen den komende tijdstip verergeren is er zowel. Elkerliek laat weten dat den waarschijnlijkheid zeker afwezig is dat er verdere problemen realisatie vanwege ie hoge ziekteverzuim. “Zeker omdat den besmettingen te den vennootschap (plus ermee dus zowel onder onze medewerkers) den komende weken waarschijnlijk nog voorts zullen toenemen.” Totdat nu toe redt ie ziekenhuis ie nog.

Ziekenhuizen werken aan richtlijnen wegens wellicht besmet personeel te te zetwerk. Ene woordvoerder van ie ErasmusMC laat weten dat ie voordat vermag komen dat eentje medewerker met corona, maar zonder klachten weliswaar komt werken, maar ie wordt indien laatste optie tweedehands. Dit medewerkers willen er welnu vrijwillig mee instemmen, dragen eentje mondneusmasker plus pauzeren bijvoorbeeld exclusief van eentje team. Andere ziekenhuizen overwegen dit wegens den enorme tekorten. “Den druk op den inhoud is zulk schel dat wij den potentie bepalen wegens te bepalend uitzonderlijke gevallen positief geteste medewerkers te te zetwerk”, laat Ziekenhuis Amstelland weten. “Trouwens is dat nu nog noch aan den orde. Wij onderzoeken watten mogelijk zullen zijn te den gestelde randvoorwaarden te den FMS-leidraad.”

Verdere verruiming

Ene woordvoerder van ROAZ Westelijk plus LUMC schrijft dat eentje verdere verruiming van den richtlijnen wegens besmet personeel zonder klachten te te zetwerk indien soelaas wordt waargenomen te den regio “wegens te zorgen dat den zorg noch vast gaat varen”. Ter den huidige FMS-richtlijn is dit eenzaam gedurende hoge uitzondering mogelijk. “Spoedeisende plus acute zorg gaat immer vanwege, maar ie gebeurt nu hoewel dat planbare operaties weer zometeen willen wordt gepland.”