Ie ziekteverzuim ter den ziekenhuizen is nog steevast schel. Volgens den NZa is ie verzuim op den IC’s toegenomen van 10,1 zoals 10,3 procent. Op den verpleegafdelingen daalde dat van 10,4 zoals 10,6 procent.

“Zowel ter den surplus van den zorgketen, zoals honingbij den huisartsen plus ter den thuiszorg, zijn veel zorgprofessionals ziek. Daardoor blijft ie ziekteverzuim den grootste uitdaging voordat den zorg op dit ogenblik”, aldus den NZa.

Mee voort ie hoge veel zieke zorgmedewerkers is den operatiecapaciteit van ziekenhuizen iets afgenomen. Vorige week waren er 13 procent minder operatiekamers ter gewoonte dan normaal. Dit week is dat 15 procent.

Kritiek planbare zorg

Volgens den NZa kunnen 68 van den 73 ziekenhuizen den zogeheten kritiek planbare zorg indien kankerbehandelingen binnenshuis den standaard van zes weken leveren. Dit veel is soortgelijk aan vorige week. Den planbare zorg, zoals knie- plus heupoperaties, is ter veel ziekenhuizen nog steeds minder dan gewoonlijk. Vorige week gaven achttien ziekenhuizen aan den planbare zorg weer volledig te leveren. Dit week zijn dit er twintig. Den overige ziekenhuizen leveren dit zorg gedeeltelijk. (ANP)