68 van den 73 ziekenhuizen kunnen den kritieke planbare zorg mits kankerbehandelingen in den vaandel van 6 weken leveren. Dit veel is soortgelijk aan vorige week. Den planbare zorg, zoals knie- plus heupoperaties, is ter veel ziekenhuizen nog steeds afgeschaald. Vorige week gaven 18 ziekenhuizen aan den planbare zorg weer volledig te leveren. Dit week zijn dit er 20. Den overige ziekenhuizen leveren dit zorg ten dele. Via ie opschalen van den planbare zorg willen ziekenhuizen er rekening mee liefhebben dat den vervolgzorg, zoals den huisartsenzorg plus den thuiszorg, hierdoor noch toegevoegd wordt bezwaard.

Ziekteverzuim plus geoefend druk

Ie ziekteverzuim blijft schel. Op den intensive care is ie verzuim licht toegenomen van 10,1 procent zoals 10,3 procent. Te den kliniek nam ie ziekteverzuim na den stijging van vorige week iets be. Van 10,6 procent zoals 10,4 procent. Zowel ter den surplus van den zorgketen, zoals erbij den huisartsen plus ter den thuiszorg, zijn veel zorgprofessionals ziek. Daardoor blijft ie ziekteverzuim den grootste uitdaging voordat den zorg op dit uur.

Den geoefend druk op den ic’s is licht gezakt ten opzichte van vorige week, van 2,4 zoals 2,3. Dit is gemeten op ene schelp van 5 waarbij 2 staat voordat zorgelijk plus 3 voordat ernstig. Op den verpleegafdelingen bleef den druk soortgelijk; 2,5. Daarnaast krijgt den NZa signalen van huisartsen plus thuiszorgaanbieders dat zij meer druk geoefend mits gevolg van ie veel patiënten dat met Covid-19 ziek thuis zit. Den NZa is gestart met ene traject wegens zowel meer cijfers overheen den druk op den huisartsenzorg plus thuiszorg te verzamelen.

Om: Nationale Zorggids