68 van den 73 ziekenhuizen kunnen den kritiek planbare zorg, mits kankerbehandelingen, hierbinnen den vaandel van 6 weken leveren. Den NZa ziet noch dat dit leidt totdat knelpunten ter den toegankelijkheid van dit zorg. Dit tal is soortgelijk gebleven aan vorige week. Den planbare zorg is ter veel ziekenhuizen nog steeds afgeschaald. Ten opzichte van vorige week zijn er welnu drietal ziekenhuizen meer diegene weer volledig planbare zorg leveren. Vorige week gaven twintig ziekenhuizen aan dit weer te kunnen leveren plus dat zijn er dit week 23. Den overige 49 ziekenhuizen leveren dit zorg ten dele.

Operatiecapaciteit

Den operatiecapaciteit van den ziekenhuizen is dit week iets afgenomen. Vorig week waren er 15 procent minder operatiekamers ter gewoonte dan normaal. Dit week is dat 18 procent. Den afschaling is waarschijnlijk toe te schrijven aan den vakantieperiode. Ie is volgens den NZa normaal dat ter dit tijdsperiode minder operaties wordt verricht.

Ziekteverzuim zorgprofessionals

Ie ziekteverzuim onder zorgprofessionals blijft hooggelegen. Op den intensive care is ie verzuim soortgelijk aan vorige week: 10,3 procent. Te den kliniek nam ie verzuim welnu iets van: van 10,4 procent zoals 10 procent. Omdat zowel ter den surplus van den zorgketen, zoals ter huisartsen plus ter den thuiszorg, veel zorgprofessionals ziek zijn, willen ziekenhuizen ter ie opschalen van den planbare zorg rekening liefhebben met dit vervolgzorg. Dit mogen noch toegevoegd wordt bezwaard.

Den geoefend druk op den ic’s is modaal soortgelijk ten opzichte van vorige week: 2,3.Dit is gemeten op ene schelp van 5, waarbij 2 staat voordat zorgelijk plus 3 voordat ernstig. Zowel op den verpleegafdelingen bleef den druk soortgelijk: 2,5. 

Vanwege: Nationale Zorggids