Stichting NICE, diegene landelijke cijfers bijhoudt overheen coronapatiënten ter den ziekenhuizen, maakt voortaan verschil tussen patiënten diegene wegens Covid-19 zijn opgenomen plusteken patiënten diegene positief uittesten op corona, maar wegens eentje andere reden ter ie ziekenhuisligt. Den stichting laat weten dat ziekenhuizen plusteken ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid (RIVM) hiertoe hadden gevraagd.

Den ziekenhuiscijfers hebben omvangrijke stem op ie coronabeleid. “Met den overkomst van den omikronvariant, diegene veel besmettelijker maar zowel minder ziekmakend lijkt te zijn, is er veel interesse ter den reden van opvang onder den patiënten diegene opgenomen wordt met eentje positieve Covid-19-test”, schrijft den Stichting Nationale Intensive Care Evaluatie (NICE).

Vertekend beeld

Cijfers overheen den ziekenhuisbezetting wordt zowel onderbrak NICE mits onderbrak ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) bijgehouden. Aan den werkwijze van ie LCPS verandert voorlopig niks, zegt eentje woordvoerster. Den organisatie legde vorige week aan ie ANP uit dat geen verschil wordt vervaardigd tussen mensen diegene wegens Covid-19 zijn opgenomen plusteken bijvoorbeeld hart- of heuppatiënten diegene zowel positief hebben getest op ie virus. Ie resultaat voordat den druk op den zorg zullen namelijk vergelijkbaar zijn. Iedere patiënt diegene ie virus heeft, moeten namelijk wordt geïsoleerd van anderen. Volgens critici vermag hierdoor echter eentje vertekend beeld ontstaat.

Categorieën

NICE heeft ter reactie op den kritiek dus welnu wendingen doorgevoerd. Ter ie registratiesysteem kunnen ziekenhuizen voortaan eentje voorliefde maken tussen verschillende categorieën. Den eerste optie is dat den coronasymptomen den belangrijkste reden van opvang zijn. Optie twee is dat den patiënt wasgoed opgenomen wegens eentje andere reden, maar voorts wordt behandeld voordat corona-symptomen. Den derde categorie is dat den positief geteste patiënt is opgenomen wegens eentje andere reden dan corona plusteken zowel geen symptomen heeft. Indien noch beroemd is of den opvang samenhangt met coronasymptomen, vermag dat zowel wordt invulling.

Actueel verhaal

Ie LCPS publiceert elke dag eentje actueel verhaal van ie tal opgenomen patiënten met eentje coronabesmetting. Den gegevens van NICE, diegene somwijlen enkele dagen achter kunnen ligt, komen onder meer terug ter den wekelijkse rapporten van ie RIVM overheen den coronasituatie ter ie land. Ie instituut gaat diegene rapportages zowel bijstellen, maar weet nog noch precies vanaf wanneer. Volgens eentje woordvoerder staat ie “hooggelegen op den prioriteitenlijst”.

Mogelijk kunnen noch alle ziekenhuizen den nieuwe registratiemethode van NICE meteen invoeren, zo blijkt uit eentje uitlating van den stichting. Ie hangt ervan overheen welk systeem eentje ziekenhuis tweedehands. (ANP)