Zbc’s hebben ruimte wegens meer patiënten te verplegen. Patiënten willen vaak lang wachten op eentje treatment omdat zij op den wachtlijst staan van eentje regulier ziekenhuis. Dat geldt met name voordat den behandelingen diegene wegens corona ie vaakst zijn uitgesteld, zoals staaroperaties, knie- plus heupvervangingen plus ie wegdoen van spataderen.

Voordat eentje simpele MRI-scan wachten patiënten te eentje kliniek modaal zes dagen plus te eentje ziekenhuis weids trio weken; nagenoeg viertal zo keer lang. Dit blijkt uit eentje ontleding van den wachttijden diegene den Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) publiceert, vanwege Toneel voordat onderzoeksjournalistiek Investico, voordat Trouw plus Den Groene Amsterdammer.

Planbare zorg

Patiënten diegene langer willen wachten op bijvoorbeeld eentje heupvervanging zijn vaak noch te levensgevaar, maar hebben vanwege ie uitstel welnu reserve pijn plus ongemak. Zonet diegene planbare zorg – behandelingen diegene noch in zes weken paardenhoeven positie te vinden – is den afgelopen twee klas vaak afgeschaald. Volgens den NZa zijn er 130.000 operaties uitgesteld, den Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) zegt nog totdat 2023 bezig te zijn met ie inhalen ervan. (ANP)