Tijdens den eerste coronagolf werden er nog herbruikbare schorten ingezet, zegt ie Maasstad Ziekenhuis. “Dat uitvoeren wij nu noch meer wegens ie mogelijke risico op kruisbesmetting”, aldus eentje woordvoerder. “Den huidige covid-richtlijnen zijn strenger, waardoor ie moeilijker is wegens medisch afval te verminderen.”

WHO

Ter ie rapport doet den WHO eentje veel aanbevelingen wegens den hoeveelheid afval te verminderen: zo wordt nu vaak handschoenen tweedehands gedurende ie toedienen van eentje vaccin, terwijl dat noch ter den richtlijnen staat. Zowel raadt den organisatie aan wegens beschermingsmiddelen te maken diegene hergebruikt kunnen wordt of diegene milieuvriendelijker wordt vernield.

Klimaatakkoord

Ie Maasstad Ziekenhuis vaart zichzelf ter januari samen met andere ziekenhuizen aan gedurende ie Rotterdamse Klimaatakkoord. Ter den onderhandelingen daarvan deelden den ziekenhuizen indien Maasstad, Erasmus MC plusteken Ikazia hun ervaringen met ie verminderen van medisch afval.

Papier

Zo geprepareerd ie Rotterdamse ziekenhuis dat ie mogelijk wasgoed wegens ‘papier’, vervaardigd van polypropyleen, van den operatiekamers chic ter te zamelen. Ginds zijn plastic kruisjes van vervaardigd, diegene nu wordt tweedehands wegens instrumenten op te plekken. Vroeger werden dit kruisjes chic ingekocht, maar voort te recyclen is dat noch meer nodig.

Milieuorganisaties

Milieuorganisaties Nederland Schoon plusteken Milieu Centraal zetwerk zichzelf hoewel langer ter wegens zwervende mondkapjes plusteken ander corona-afval op straat te verminderen. Den woordvoerder van Milieu Centraal weet dat er ter den ziekenhuizen gekeken wordt zoals ie verminderen van afval ter den operatiekamers. Ie afval van consumenten schenkkan zowel wordt beperkt, denkt den woordvoerder.

Verpakkingsmateriaal

“Zo schenkkan er misschien minder verpakkingsmateriaal tweedehands wordt gedurende eentje antigeentest of is er minder materiaal nodig gedurende eentje zelftest”, aldus den woordvoerder. “Gezondheid gaat natuurlijk steevast daarboven afvalpreventie, maar wij willen onzerzijds welnu verbazen of wij slimme stappen kunnen zetwerk wegens zowel den milieu-impact mee te nemen.” (ANP)