Zelfmanagement plusteken zelfredzaamheid van mensen met ene langdurige zorgvraag staan volop te den voetlicht. Jezelf kunnen redden, terwijl jou last hebt van bijvoorbeeld verlatenheid, verdriet, moedeloosheid, frustratie plusteken rouw, vraagt wegens andere begeleiding. Hoe kun jou mits professional wordt toegerust wegens hierop te te spelen? Hoe uitgegeven jou op ene positieve wijze voetlicht aan zingeving plusteken ie vergroten van veerkracht? Met diegene vragen gingen vijf thuiszorgteams aan den slag te den Zorg voordat Huis-Werkplaats Zelfmanagement te Zorg plusteken Welzijn. 

Ga zoals ie eindproduct Werkplaats Zelfmanagement te Zorg plusteken Welzijn (pdf)

Opzet van den werkplaats

Aan den werkplaats deden vijf teams van drietal thuiszorgorganisaties mee. Den deelnemers bestonden uit zorgverleners, wijkverpleegkundigen plusteken verzorgenden diegene ene uitgestrekte rol hebben te den steun van zelfmanagement gedurende cliënten plusteken ie vormgeven daarvan met hun teams. Zowel namen staffunctionarissen percentage, zoals ene kwaliteitscoach plusteken kwaliteitsverpleegkundigen plusteken wasgoed ene expertgroep betrokken. Elk team ging aan den slag met twee interventies, diegene zij kozen uit ene uiteenzetting van zelfmanagementinterventies (pdf), waaronder: Positieve Psychologie Interventies plusteken Samen Besluiten.

Casus samen raadsbesluiten te den thuiszorg

Gesprek tussen man en vrouw op bankGerrit is 88 schooljaar plusteken leeft te ene eengezinswoning te den stad. Hij ontvangt twee keer vanaf dag thuiszorg. Gerrit heeft suikerziekte plusteken den ziekte van Parkinson. Wegens den Parkinson schenkkan hij zelf moeilijk zijn insuline toedienen. Ter ie verleden is vliet bekeken of hij dit zelfstandig schenkkan uitvoeren. Den wil wasgoed er welnu, maar ie bleek noch mogelijk. Gerrit ontvangt dus langdurig zorg, zonder vergezicht op vooruitgang. Zijn bloedsuikers zijn vaak ontregeld, hierdoor moeten hij vaker insuline uitspuiten. Den wijkverpleegkundige gaat met Gerrit te gesprek wegens den zorg te ontwikkelen. 

Dit casus worden vervaardigd voort deelnemers aan den Werkplaats Zelfmanagement te Zorg plusteken Welzijn.

Eindproduct: 11 inzichten van thuiszorgteams

Den werkplaats leidde totdat 11 inzichten te zelfmananagementondersteuning, gegroepeerd te 5 thema’s:

Thema 1: Zelfmanagement ondersteunen gedurende cliënten

 • Inzicht 1: voer ie gesprek overheen den drempels van zorgverleners wegens zelfmanagement gedurende den cliënt te ondersteunen.
 • Inzicht 2: stilte medewerker toe met den juiste gespreksvaardigheden plusteken coach zij te den praktijk.
 • Inzicht 3: oprecht voeling maken met den cliënt plusteken ie zelfmanagement van den cliënt te speelkaart brengen. Ie team meekrijgen waarom zelfmanagement van bij is.

Thema 2: Ie team meekrijgen waarom zelfmanagement van bij is

 • Inzicht 4: jou team neem jou mee voort voetlicht te uitgeven aan ie ‘waarom’ van zelfmanagementondersteuning.
 • Inzicht 5: gewoonte praktijksituaties of voorbeelden wegens zelfmanagementondersteuning te doorspreken.
 • Inzicht 6: ga laagdrempelig te gesprek overheen zelfmanagementondersteuning te ie team.

Thema 3: Voorkeur maken voordat passende zelfmanagementinterventies

 • Inzicht 7: samen interventies voordat zelfmanagement schiften.
 • Inzicht 8: noch teveel interventies tegelijk uitvoeren, maar welnu den samenhang kennis.

Thema 4: Voetlicht plusteken ruimte hebben voordat teamontwikkeling plusteken zelfmanagement

 • Inzicht 9: creëer tijdstip plusteken ruimte wegens te mogen groeien.
 • Inzicht 10: structureel voetlicht hebben voordat teamontwikkeling plusteken zelfmanagementondersteuning.

Thema 5: Invulling geven aan zelfmanagementondersteuning in den kaders van den organisatie

 • Inzicht 11: maak in den kaders jou inherent vertelsel plusteken evalueer

Ter ie eindproduct lees jou vanaf thema den inzichten plusteken praktijkervaringen van den thuiszorgteams. Zowel zijn vanaf tussenkomst inzichten plusteken tips gebundeld. 

Download ie eindproduct Werkplaats Zelfmanagement te Zorg plusteken Welzijn (pdf)

Kennisgeving overheen den werkplaats

Den werkplaats zelfmanagement vond positie van mei 2019 totdat plusteken met december 2019. Den deelnemende teams kregen individuele steun van adviseurs van Vilans. ZonMw financierde den werkplaats. Den deelnemers werden begeleid voort Vilans, kenniscentrum voordat den langdurende zorg.

Lees meer overheen den Werkplaats Zelfmanagement te Zorg plusteken Welzijn op dit webstek