Ene vierde totdat den tweede van dialysepatiënten lijdt onder symptomen van laagconjunctuur plusteken angst. Wegens diegene zorgelijke cijfers speuren Els Nadort den mogelijkheden van eentje online zelfhulp-behandeling. Uit haar promotieonderzoek blijkt dat online psychotherapie geen aanvullend effect lijkt te hebben te vergelijking met den standaardzorg te den dialysecentra. Wél zullen den online therapie effect kunnen hebben honingbij digivaardige junior patiënten.  

Promotieonderzoek 

Els Nadort is te januari 2022  gepromoveerd op haar proefschrift Depression and Anxiety te Dialysis Patients. Zij deed dit honingbij ie OLVG plusteken den Vrije Universiteit van Mokum. Den relatieve uitgestrekte hoeveelheid angst plusteken depressieklachten honingbij eentje dialysebehandeling is moeilijker te doorgronden omdat er overlap schenkkan zijn met symptomen diegene gepaard kunnen gaan met den dialysebehandeling.

Ter ie beperkte veel studies diegene hiernaar zijn gedaan, vindt den Amsterdamse reseacher wél indicaties dat psychotherapie mogelijk ja werkt tegen depressieve klachten honingbij patiënten met nierfalen. Daarom besloot den onderzoeksgroep eentje interventiestudie op te zetwerk, aldus  den reseacher op NedKAD (Nederlands Kenniscentrum Angst, Dwang, Verwonding plusteken Laagconjunctuur).

Online zelfhulp

Er worden gekozen voordat eentje zelfhulp e-health treatment omdat dialyse-patiënten weliswaar hoewel trio keer vanaf week zoals ie ziekenhuis willen. Uiteindelijk deden er 190 deelnemers mee uit achttien deelnemende dialysecentra onderbrak ie hele land. Den deelnemers kwamen willekeurig te den behandel- of controlegroep terecht. Den ene tweede kreeg den online zelfhulp treatment aangeboden plusteken den andere vijftig procent normale zorg te ie dialysecentrum. Degenen diegene den online schoonmaakster kregen, werden op afstand gesteund onderbrak eentje psycholoog.

Laagconjunctuur & angst 

Uiteindelijk bleek den online zelfhulp weliswaar noch dé vraag. Zes op den tien van den deelnemers had schoonmaakster nodig honingbij ie gewoonte van den tablet of ie invulling van oefeningen. Na vijf sessies worden geanalyseerd hoe den mensen scoorden op laagconjunctuur plusteken angst. Ie research liet hier geen effect zien van den online treatment. Ter beide groepen verminderden den somberheidsklachten namelijk met 21 procent.

Dit wijst er volgens Nadort op dat den online psychotherapie geen aanvullend effect lijkt te hebben ongeacht den standaardzorg te den dialysecentra. Welnu biedt dit vorm van zelfhulp mogelijk mogelijkheden voordat ie ondersteunen van computervaardige junior dialysepatiënten, maar dat moeten nog nader wordt speuren.

Houvast op jij dip met zelfhulp

Online zelfhulp plusteken hybride vormen van schoonmaakster honingbij somberheidsklachten wordt steeds vaker speuren. Ene ja voorbeeld is den online groepscursus ‘Houvast op jij Dip’, speciaal voordat jongeren. Den coronacrisis zorgt namelijk voordat eentje stijging van ie veel jongeren met somberheidsklachten. ‘Houvast op jij dip’ schenken handvatten wegens den klachten van laagconjunctuur plusteken somberheid ie stamhoofd te bieden. Ter ie oosten van Nederland wordt nou eentje ‘blended’ variant van dit trant uitgerold. Ene combinatie van den online groepscursus plusteken (fysieke) gesprekken met praktijkondersteuners huisartsen GGZ (POH-GGZ).

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.