Wegens voordat dit bruinen hemelgeest (vervaardigd om Eppe den Haan) te aanmerking te komen, moeten iemand meer hebben betekenen voordat patiënten dan op vloer van zijn of haar positie toestemmen wordt verwachten.

Van Leeuwen

Den award voordat ‘Patiëntvertegenwoordiger’ ging zoals Mieke van Leeuwen. Zij wasgoed mits medewerker plusteken vrijwilliger erbij patiëntenorganisaties meer dan veertig schooljaar actief voordat mensen met zeer zeldzame syndromen. Zij wasgoed eentje voorloper op ie terrein van patiëntparticipatie.

Zorgprofessional

Suzanne Pasmans kreeg den award voordat zorgprofessional/wetenschapper. Zij leidt ie Expertisecentrum Zeldzame Huidaandoeningen van ie Erasmus MC. Van daaruit zet zij zichzelf nu meer dan 20 schooljaar te voordat patiënten met zeldzame huidaandoeningen. Collega’s verheerlijken voorts haar betrokkenheid erbij promovendi.

Regelgeving

Sonja van Weely plusteken Ysbrand Poortman kregen den ‘Regelgeving’ awards. Van Weely is nu 37 schooljaar werkzaam op ie streek van zeldzame emoties, vooraf mits reseacher plusteken vervolgens mits beleidsmedewerker erbij ZonMw. Poortman is den (mee) oprichter van tal van nationale plusteken internationale organisaties op ie terrein van den zeldzame plusteken erfelijke emoties. Te Nederland betreft dit bijvoorbeeld Spierziekten Nederland, den VSOP, ie Erfocentrum plusteken ie Forum Biotechnologie plusteken Genetica.