Vijf maanden na den invoering van den e-consult met digitale triage, zien patiënten van huisartsencentrum Axel, den huisarts én praktijkmedewerkers hier den voordelen van. Den Zeelandse praktijk is den eerste praktijk ter Zeeland waar den triage volledig digitaal afgenomen wordt, indien patiënten dat willen. Zorgverzekeraar CZ heeft ie centrum ondersteund tijdens den totstandkoming van den digitale triage via ie toneelpodium Spreekuur.nl. Dit meldt CZ.

Via Spreekuur.nl kunnen patiënten zelf ie raadpleging voorbereiden om weerwoord te geven op allerlei vragen. Mits zij willen kunnen zij zowel plaatje’s of filmpjes toevoegen aan den triage. Behandelaren ter den huisartsenpraktijk hebben voorafgaand aan ie raadpleging eentje verhelderend beeld van den zorgvraag. Mits eentje patiënt dat wil, vermag den raadpleging zelf zowel via den chat of beeldbellen plaatsvinden. Patiënten zijn positief overheen dit digitale ervaring plusteken zowel den huisartsenpraktijk is er juist overheen te spreken.

Kerks aanvulling

“Ik vind ie re eentje kerks aanvulling op den services ter onze praktijk”, zegt huisarts Yuri Samandar. “Ie afhandelen van den e-consulten gaat sneller plusteken makkelijker. Den assistente stelt mij den vraag, ik geef ie weerwoord plusteken den hulpbetoon typt ie ter. Modaal kunnen wij op diegene methode 15 consulten vanaf uur afhandelen. Dat gaat dan met name wegens niet-complexe vragen.” Ie verlaagt den werkdruk plusteken maakt ie werkgelegenheid inhoudelijk zowel nog ooit aantrekkelijker, stelt den huisarts. Ene sector van den consulten is om den assistentes uit te handelen, waardoor hun werkgelegenheid afwisselender is word. Zij paardenhoeven noch dolletjes maar telefoontjes aan te nemen plusteken er wordt zowel nog ooit minder gebeld.

238 digitale consulten

Ter den afgelopen vijf maanden ontving ie huisartsencentrum 238 digitale consulten, diegene met name onder werktijden werden verstuurd. Den meeste hulpvragen gingen overheen huidklachten, medicatieklachten plusteken klachten aan ie bewegingsapparaat.

Huisartsentekort

Ter Zeeland neemt, netwerken mits ter den surplus van ie land, den druk op huisartsenpraktijken toe. Er is eentje vitaal tekort aan praktijkhouders plusteken waarnemers willen vooral ter (of ter den buurt van) volwassene steden woon. Ter Zeeland is er veel veroudering onder huisartsen, watten betekent dat eentje volwassene menigte hierbinnen den komende tien schooljaar met pensioen gaat. Voordat eentje toekomstbestendige huisartsenzorg ter Zeeland is CZ eentje twee schooljaar geleden eentje programma begonnen.

Onderbrak: Nationale Zorggids