Zit ter den waardigheidstitel van ie coalitieakkoord ‘Terugkijken zoals mekaar plus vooruitkijken zoals den toekomst’, dé vraag voordat arbeidsmarktvraagstukken ter den zorg? Ie personeelstekort ter den zorg bestaat alreeds jaren plus den coronacrisis maakt den ernst ervan reserve zichtbaar. Nog steeds hebben wij corona, nog steeds leunen wij te veel op den passievolle, gedreven, zorgprofessional, nog steeds vragen wij onzerzijds ge hoe lang wij dit volhouden.


Alhoewel jaren vragen wij zorgprofessionals meer uren te werken plus alle gaten te dichten. Te schel ziekteverzuim, tijdens vakantieperiodes plus mits er (corona)depressie heerst. Telkens gaan wij er vanuit dat ie welnu weer zullen slagen, dat wij alles op alles willen zetwerk wegens persoonsgerichte zorg te leveren plus dat wij ge ‘even willen volharden’.