Wijkverpleegkundige Mariska (46) viel ter voordat haar collega’s waarna zij corona kreeg. Normaal doet zij vooral administratief werkgelegenheid, maar ter oktober 2020 wasgoed den toeloop zo vitaal dat haar poetsvrouw op den vloer hard nodig wasgoed. Wijd eentje schooljaar straks is zij nog steeds noch den oude. Maar zichzelf ziekmelden, dat weigert zij. Den alleenstaande moeder heeft haar wedde namelijk hard nodig. “Ik wilde kostte watten ie kost geen 30 procent van mijn loon inleveren.”

Mariska kreeg den ene na den andere vreemde klacht na haar coronabesmetting. Hevige zenuwpijnen, eentje bacteriële ziekte plus eentje ontsteking honingbij haar schouderblad. “Normaal heb ik dat soort spullen nooit.” Zij nam voeling op met C-support, eentje organisatie voordat mensen diegene reeds langer dan drietal maanden coronaklachten hebben.

Tijdelijk gaat ie huis, maar écht stilte nemen, dat lukt noch. “Ik wilde absoluut noch minder werken plus wedde inleveren. Misschien denken jij: jemig, maak jij jij druk wegens poen? Maar dat deed ik welnu. Ik heb ie noch veelzijdig plus heb twee thuiswonende koters van 21 plus 23.”

Nieuwsgierig zoals ie hele vraaggesprek met Mariska? Dat lees jij hier!

Wegens: Nationale Zorggids / Bente Schreurs