Te den KRO-NCRV 2Doc: Wij praten noch van regisseur Marjolein Busstra, zijn wij getuige van persoonlijke gesprekken tussen therapeuten plusteken jongeren diegene verstrikt zijn geraakt ter ie web van seksueel geweld plusteken uitbuiting. Den documentaire toont den innerlijke uitblinker van den jongeren Dunya, Adil, Amy plusteken Delilah, diegene trachten te breken met hun voormalige wereld. Ene wereld waar zij enkel met intact veel moeite van los kunnen komen.

Therapiesessies

Tijdens den therapiesessies halen den jongeren pijnlijke herinneringen op uit hun verleden plusteken wordt zij geconfronteerd met hun verstoorde zelfbeeld vol schaamte plusteken schuld. Maar zowel met humor, zelfspot plusteken eentje nuchtere conservenblik met zichzelf. Wij praten noch laat zien hoe important ie is dat wij vroegtijdig signaleren watten seksueel geweld is, ter eentje wereld waarin jongeren zichzelf vaak noch veilig toereikend voelen wegens hierover te praten.

Den therapeuten Els, Floor, Danial, Myrna plusteken Sabrine van den organisaties Levvel (PINGQ) plusteken iHUB-Horizon (Antonius) zetwerk zichzelf ter voordat den jongeren plusteken gaan ter hun werkgelegenheid regelmatig zonder den lijntjes van den standaard jeugdzorg. Zij zijn zeer betrokken gedurende den jongeren, stellen den juiste vragen, zwijgen op den juiste momenten plusteken weten precies hoe zij met den jongeren wegens willen gaan.

Zelfbeeld

Den jongeren wordt voort den therapeuten gestimuleerd te werken aan ie repareren van hun zelfbeeld, zonder veroordeling, schaamte of schuld. Zij leren stapje voordat stapje hun limieten aan te geven, wegens zo zeggenschap overheen hun inherent vlees terug te zegevieren plusteken misschien zelfs weer eentje ietsje van zichzelf te gaan vasthouden.

KRO-NCRV wil met Wij praten noch ie bij voordoen van vroegtijdige signalering van seksueel geweld. Plusteken daarnaast zowel ie gesprek openen overheen seksueel overschrijdend rijrichting t.o.v. minderjarigen ter eentje wereld waarin den jongeren zichzelf vaak noch veilig toereikend voelen wegens overheen hun traumatische ervaringen te praten.

Den 2Doc Wij Praten Noch gaat ter première op Movies That Matter plusteken wordt uitgezonden voort KRO-NCRV op dinsdag 12 april wegens 22.25 uur.

Voort: Nationale Zorggids