Er is nog ooit 16 miljard dollar (14 miljard euro) nodig wegens arme terechtkomen te promoten ter den bestrijding van den coronapandemie, heeft Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag bekendgemaakt. Zo vitaal is ie gat ter den berekening wegens dit terechtkomen te voorzien van voldoende vaccins, tests plus medicijnen, aldus den WHO.

Met ie toegevoegd poen kunnen 600 miljoen vaccins, 700 miljoen tests plus geneesmiddelen voordat 120 miljoen patiënten wordt aangeschaft. Den Verenigde Volken willen hiervoor eentje programma toenemen.

Wetenschap

“Den wetenschap heeft onzerzijds den instrumenten gegeven wegens Covid-19 te bevechten; mits zij wereldwijd ter solidariteit wordt verdeeld, kunnen wij dit klas eentje einde maken aan Covid-19 mits eentje wereldwijde noodsituatie op ie regio van den gezondheid”, zei WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Volgens berekeningen van den Veiligheidsraad zullen 92 procent van den totale outillage bijdrage willen wordt opgehoest doorheen den EU plus den G20.

Beheersbaar bedrag

Gordon Brown, den WHO-ambassadeur voordat wereldwijde gezondheidsfinanciering, zei dat 16 miljard dollar eentje beheersbaar bedrag wasgoed waargenomen den wereldwijde economische impact van den pandemie. Brown bekritiseerde den blijvende enorme project ter den wereldwijde rantsoenering van vaccins plus den beschikking van tests plus medicijnen. Hij weeskind op lage vaccinatiegraad ter arme terechtkomen, terwijl zoals verwachting miljoenen ongebruikte doses verloren gaan ter vermogende terechtkomen.

Den WHO heeft mits mikpunt opperen dat 70 procent van den wereldbevolking halverwege ie klas is gevaccineerd. (ANP)