Eentje menigte internationale onderzoekers zegt zeker te weten dat ie coronavirus op den overdekte markt van Wuhan is ontstaat. Den eerste coronabesmettingen vonden positie rond den markt plusteken van den meeste patiënten ter december 2019 is beroemd dat zij op den markt waren geweest. Nog preciezer: zij waren ter den westelijke markthal waar (ongeoorloofd) levende zoogdieren werden verhandeld. Den resultaten van ie research onder leiding van den Universiteit van Arizona zijn nog noch vanwege andere wetenschappers beoordeeld. Dit meldt NRC. 

Viroloog Marion Koopmans van ie Erasmus MC heeft meegeschreven aan dit nieuwe wetsartikel plusteken noemt ie ene doorbaak overheen den oorsprong van corona. Volgens haar is ie verstaanbaar dat ie virus afkomstig is van wilde dieren. “Ie is den stapeling van gebruiksaanwijzingen diegene ie bewijs hiervoor sterker maakt”, zegt zij op Twitter.

Lees zowel: hoe is corona ontstaat?

Wilde dieren

Wetenschappers hierbinnen dit research stellen dat er opvallend vaak positieve omgevingsmonsters zijn geconstateerd erbij stallen op den markt waar wilde dieren werden verhandeld. Chinese onderzoekers uitbrengen dezelfde opsomming, maar stellen dat den persoon den inspiratiebron van den uitbraak is geweest. Hoe dan zowel, lijkt ie erop dat alles op den markt is begonnen. Plus mits ie aan den internationale onderzoeksgroep ligt, begon ie virus erbij ene vleermuis diegene ie overbracht op ene wild dier, dat ie weer op mensen overdroeg. Weliswaar is noch met 100 procent zekerheid uit te sluiten dat ie virus uit ene laboratorium is ontsnapt. 

Vanwege: Nationale Zorggids