Dat mensen diegene nog geen boosterprik tegen ie coronavirus hebben gekregen misschien hun vaccinatiebewijs kwijtraken, leidt nog noch totdat eentje run op den vaccinatielocaties. Iets meer dan 192.000 mensen haalden vorige week eentje boosterprik. Dat is ie laagste tal sinds november, waarna den boostercampagne nog op snelheid moest komen.

Eentje week vroeger waren er zowat 233.000 boosterprikken gezet, plusteken ruwweg eentje maand geleden eentje recordaantal van zowat 1,9 miljoen te zeven dagen tijdstip.

Den voorwaarden voordat ie vaccinatiebewijs te den app CoronaCheck zijn dinsdag aanpassen. Indien den laatste prik uit den eerste traject langer dan negen maanden geleden wasgoed, is den QR-code noch meer geldig. Ter den komenden maanden zullen te totaal ruwweg 2,6 miljoen mensen hun vaccinatiebewijs kunnen kwijtraken.

Vaccinatiegraad

Ter totaal hebben nu 8,6 miljoen mensen eentje boosterprik gekregen. Den vaccinatiegraad voordat diegene vaccinatie is ermee gestegen totdat nipt iets bovenin den 60 procent van alle volwassenen..

Zowat 85 procent van alle Nederlanders van 12 schooljaar plusteken pa is volledig gevaccineerd na den eerste traject.

Voort: ANP