Ie veel patiënten met corona te den Nederlandse ziekenhuizen is donderdag weer gezakt, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Ter totaal ligt er nu nog 1588 coronapatiënten, 62 minder dan woensdag.

Op den intensive cares daalde ie veel Covidpatiënten met 5 totdat 168. Den laatste keer dat dit veel minder dan 170 bedroeg wasgoed 21 oktober. Op den verpleegafdelingen ligt nu 1420 coronapatiënten, 58 minder dan den voorgaande dag.

Ter den afgelopen 24 uur werden er 167 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen. Op den ic’s ging ie wegens 10 nieuwe opnames. Onder elkander zijn dat er 14 minder dan woensdag.

Met of vanwege corona?

Patiënten diegene wegens ene andere reden wordt opgenomen dan corona, maar welnu toevallig positief toetsen op ie virus, tellen zowel mee te den dagelijkse ziekenhuiscijfers. Ie LCPS maakt met zijn rapportage geen verschil te patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen. RIVM-directeur Jaap van Dissel zei woensdag dat nou 80 procent te ie ziekenhuis ligt wegens corona. Ie overige percentage is wegens ene andere reden te ie ziekenhuis, maar heeft dus toevallig zowel corona onder den leden. (ANP)