Leren van onjuistheden

‘Ie is huis wegens te spreken van medicatie-incidenten dan van onjuistheden. Onder ene onjuist denken jou reeds snel aan ene schuldige. Terwijl ie precies doorslaggevend is wegens ervan te leren plusteken ie werkproces onder den loep te nemen: intact precies loeren hoe ie incident heeft kunnen realisatie’, licht Vincent Moolenaar toe. 

Weeskind bewust van risico’s 

Antoinette Bolscher legt ter ie tweede portie van den weblecture (vanaf 12 minuten) uit watten dit ter den praktijk betekent: ‘Ie is doorslaggevend dat iedereen beseft dat medicatie uitdelen ene riskant veranderingsproces is. Ie lijkt eenvoudig maar ene onjuist met ene tablet vermag volwassene prestaties hebben. Daarnaast is ie doorslaggevend dat incidenten ‘waargenomen’ wordt plusteken ter ie team besproken wordt. Noch wegens ene schuldige aan te wijzen maar wegens ervan te leren. Hiervoor is ie doorslaggevend dat er ene goede sfeer ter ie team is, zodat jou tezamen kunt analyseren watten er noch was is getogen plusteken waarom. Bijvoorbeeld: Waarom loopt iemand met ene telefoontoestel op zak tijdens ie medicatie uitdelen? Hoe kun jou dat te den organisatie veranderen?’ Bolscher noemt den geeltjesmethode mits praktische trant wegens met ie team medicatiefouten te signaleren. 

Veiligheidsfunctionaris van onjuistheden is doorslaggevend

Bolscher: ‘Ie is doorslaggevend dat medicatieincidenten gemeld wordt. Ene organisatie diegene zegt: ‘Onder onzerzijds komt dit noch voordat’, dat is werkelijk onmogelijk. Veel belangrijker is dat incidenten welnu gemeld wordt plusteken bespreekbaar vervaardigd wordt, dan kun jou spullen verbeteren.’

Weblecture medicatieveiligheid

Uittreksel weblecture medicatieveiligheid

Te den weblecture van Vincent Mulder (27 zoogmoeder.) komt ie volgende aan den orde: uitleg medicatieincident, ie medicatieproces, verantwoordelijkheid verpleger, risicovolle patiënten, preventie, gewichtigheid van incidentanalyse, stappenplan medicatieincident. Antoinette Bolscher gaat ter op: houding van verzorgende plusteken verpleger, ie leren van incidenten, verschil kwestie, incident plusteken calamiteit, gewichtigheid van veiligheidsfunctionaris van incidenten, signalerende rol van verzorgenden plusteken verpleegkundigen.