Den Vlaamse overheid werkt aan eentje digitaal Verenigingsloket wegens den dienstverlening van verschillende overheden aan verenigingen te verbeteren. Ie V-loket wordt eentje online toegangspoort voordat alle aanvragen, meldingsplichten, attesten… Daarenboven krijgt ie loket eentje beveiligde databestand waarin gegevens overheen verenigingen bewaard kunnen wordt zodat jou dezelfde inlichting noch steeds weer hoeft ter te geven wanneer jou met verschillende overheden ter voeling komt. Zo wordt overheidsadministratie voordat elke vereniging straks eentje kwestie van enkele eenvoudige klikken.

Omdat ie Verenigingsloket noch succesvol totdat stand vermag komen zonder den verenigingen zelf, organiseert ie projectteam op 28 oktober 2021 eentje online webinar voordat verenigingen. Ie projectteam geven meer uitleg erop den ambities plusteken functionaliteiten van ie digitaal loket plusteken gaat dieper ter op hoe ie verenigingsleven betrokken zullen wordt. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven voor het webinar op deze pagina.

Verenigingen diegene concrete ideeën hebben voordat dit Verenigingsloket of terugkoppeling willen leveren op den verschillende bouwstappen kunnen zichzelf straks aanmelden op ie communityplatform. Dit podium wordt ter oktober gelanceerd plusteken biedt den potentie wegens ie project van nabij te blijven volgen.