Ene uittreksel van den ingaan uit den enquête voordat den omgevingsvisie.

Watten maakt dat u indien inwoner van Vijfheerenlanden hier graag woont plusteken waar bent u trots op? Watten wilt u beschermen, zowel te den toekomst? Wij vroegen ie u met eentje enquête voordat den omgevingsvisie, den toekomstvisie voordat Vijfheerenlanden. Den komende weken geven wij vanaf gat plusteken wijk eentje uittreksel van den ingaan. 

Hoornschoen plusteken Heg: trots op moderne uitstraling

Intact tevreden zijn den enquêtedeelnemers uit ie nieuwe Hoornschoen plusteken Heg. Zo’n driekwart van hoen zegt noch te willen verkassen. Zij zijn trots op den uitstraling van ie gat: modern, gevarieerd, kindvriendelijk plusteken wijd opgezet. Daarnaast genot zij van den groene omlijning met water plusteken vinden ie ‘heerlijk dat er eentje zwemplas is’. Dat ie gat feitelijk verfrissend is vermeld zij eentje pluspunt: ‘Wij voelen onzerzijds pioniers: veel mensen hier willen er feitelijk watten van maken.’ 

Everdingen: hechte dorpsgemeenschap

Zowel ie gros van den deelnemers uit Everdingen zegt geen verhuisplannen te hebben. Den stilte plusteken ‘den ligging met den weidse uitzichten op groenkleurig plusteken rivier’ maken ie woon er intact grappig. Daarnaast zijn ie gemoedelijke plusteken ie terugkijken zoals mekaar pluspunten. Of zoals eentje participant ie samenvat: ‘den hechte dorpsgemeenschap met voetlicht voordat mensen diegene ie nodig hebben’. Diegene gemeenschapszin is terug te zien te ie verenigingsleven plusteken den ‘vele vrijwilligers diegene zichzelf verwedden voordat eentje vitaal plusteken duurzaam gat.’

’Hagestein: rustig én levendig

Den deelnemers uit Hagestein waarderen den gemoedelijkheid plusteken den ons-kent-ons-sfeer te ie gat. Dit kenmerken zorgen ervoor dat ie gat buitenshuis rustig zowel intact levendig is, ‘ondanks dat ie klein is’. Ter ie dorpshuis plusteken erop den weekmarkt ontmoeten bewoners mekaar, porties zij vertellen plusteken kunnen zij samen iets ondernemen. Plus veel medegedeeld: ‘wanneer ie nodig is, is men er voordat mekaar’. Zowel geestdriftig zijn den deelnemers overheen ‘den weidse ligging aan den Lekken, maar weliswaar sluit erop den stad’ 

Schoonrewoerd: gewoon eentje grappig gat

‘Gewoon eentje grappig gat wegens te te woon. Dat is Schoonrewoerd.’ Ene van den deelnemers vatte den reacties van inwoners hiermee treffend samen. Intact opgeruimd zijn den inwoners bijvoorbeeld met den dagwinkel, den broodbakker plusteken den groenteman. Zowel zien zij uit zoals den viering van ie 1000-jarige existentie van ie gat te 2023, want ‘erop activiteiten te ie gat is er immermeer veel belangstelling plusteken gezelligheid.’ Plus natuurlijk noemden inwoners intact vaak ie Wiel van Bassa: eentje kolk van 13 hectare vitaal plusteken ermee ie grootste doorbraakwiel van Nederland. Ene afstapmomentje voordat iedereen diegene den omlijning van Schoonrewoerd op den tweewieler gaat verkennen.

Zijderveld: spelende nageslacht op straat

Spelende nageslacht op straat, eentje trouwe kerkgemeenschap plusteken boerenbedrijven te den omlijning: dat is ie gat Zijderveld te eentje notendop. Veel is er noch te verrichten, plusteken den inwoners diegene van stilte plusteken ruimte vasthouden vinden dat prima. ‘Hier ervaar jou ie werkelijke dorpse leven.’ Mensen komen er nog immermeer graag woon. Of zoals eentje van den deelnemers opmerkt: ‘Ie gat trekt nog steeds – zowel jonge – mensen aan, ondanks ie waarheid dat ie veel voorzieningen zeer beperkt is’.

Heidecultuur- plusteken Boeicop: voetbalvereniging zorgt voordat verbinding

Den inderdaad draaiende voetbalvereniging vermeld deelnemers uit Heidecultuur- plusteken Boeicop ie pluspunt van hun gat. Ter den kantkloswerk van ie voetbalveld, kijkend zoals hun voetballende nageslacht of kleinkinderen, ontmoeten plusteken spreken den inwoners mekaar. Samen met den kerk plusteken eetcafé ie Trefpunt zorgt den vereniging zo voordat verbinding plusteken saamhorigheid. Maar zowel ‘den groene aanzicht van ie gat met den indrukwekkende bomenrij plusteken den schitterende weidse omlijning’ maakt den inwoners trots.

Leerdam Centrum plusteken Leerdam Oost: genot van ie historische centrum 

Veel deelnemers zijn trots op den historie: natuurlijk op diegene van Leerdam indien kaas- plusteken glasstad, maar zowel op den stadsmuur met den ‘muizentorentjes’, den toevluchthaven plusteken ie Patio van mevrouw Van Aerden. Zowel centrumbewoners indien den inwoners uit den wijken genot hiervan. Leerdam Oost wordt daarbij geoefend indien ie liefste van twee werelden: zij woon te eentje wijk diegene ‘oorspronkelijk, schoon, veilig plusteken rustig’ is plusteken prachtig aan den Linge ligt. Maar zoeken zij meer opgewektheid of willen zij winkelen, dan zijn zij zo te ie centrum.

Leerdam Westelijk plusteken Leerdam Noord: ruimte voordat iedereen

Den deelnemers uit Leerdam Westelijk vermeld den gemengde samenvoeging van hun wijk indien kenmerkend. ‘Er is plek voordat iedereen.’ Zij zijn er trots op hoe den verschillende groepen met mekaar samenwonend. Den tournee is ‘rustig plusteken met respect voordat mekaar’. Den verbondenheid met den inherent omwonenden of in den inherent menigte is weliswaar groter, maar indien ie nodig is, ‘staan wijkbewoners klaar voordat mekaar’. Ter Leerdam Noord zijn den inwoners vooral te spreken overheen den ruime opzet van den wijk plusteken den vriendelijkheid wederzijds. Waardering is er voordat den mensen diegene zichzelf verwedden wegens den wijk mooier plusteken huis te maken. Bijvoorbeeld voordat den inwoner diegene ‘mezenbollen ophangt plusteken zonnebloempitten te den vloer stopt’.

Meer weten?

Den enquête voordat den omgevingsvisie liep van 20 oktober – 20 november 2021. 1094 inwoners deden hieraan mee. Den resultaten tweedehands den gemeente wegens den juiste keuzes te maken voordat den omgevingsvisie: den toekomstvisie voordat den dorpen plusteken wijken van Vijfheerenlanden voordat watten betreft woningen, verkeer, groenkleurig, landschap plusteken voorzieningen. Nieuwsgierig zoals alle resultaten van den enquête? Kijk op natuurlijkvijfheerenlanden.nl onder ie kopje ‘Omgevingsvisie’.