Ter intact basale ADL handelingen (ADL = Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen) gaat ie vaak wegens fysieke handelingen diegene ene werkafstand van minder dan 1,5 peettante vergen. Maar lijfelijk voeling is vanwege den besmettingsrisico’s van corona nu vaak beslist ongewild. Cliënten plusteken hun mantelzorgers zullen diegene ADL-handelingen op dit uur vaker zelf willen uitvoeren. Maar hoe schenkkan dat verantwoorden?  

Boekje Wassen plusteken douchen

Ter dit boekje vind jou creatieve plusteken praktische tips voordat ie douchen plusteken wassen diegene iemand televisiekanaal even kunnen promoten. Den tips zijn voordat cliënten plusteken mantelzorgers, maar zowel voordat zorgverleners inderdaad wegens te weten.

Inhoud boekje

  • Zelfstandig wassen
  • Ten dele zelfstandig wassen
  • Verzorgend wassen
  • Haar wassen
  • Aan- plusteken uitkleden
  • Zelfstandig douchen
  • Begeleid douchen
  • Zelfstandig baden

Minder thuiszorg, meer zelf uitvoeren

Den komende maanden verschijnen nog meer soortgelijke boekjes overheen andere onderwerpen diegene met dagelijkse verzorging te maken hebben. Volop tips hoe cliënten zichzelf huis zelf kunnen redden te dit tijdstip van corona. Ie boekje is geproduceerd vanwege Locomotion, ie Van Kleef Instituut plusteken gefinancierd vanwege ZonMw. Zoek jou meer kennisgeving of heb jou zelf ideeën, mail j.j.knibbe@gmail.com of informatie@vki.nl

Filmpjes: wassen plusteken douchen

Diverse praktische filmpjes overheen zelfredzaamheid erop wassen plusteken douchen zijn te vinden op den webstek van Goedgebruik.nl. Kijk erop den filmpjes van ‘Groep 5: hygiënische handelingen’

Voorbeeldfilmpje: Wassen aan keukenblok