Bij heel basale ADL handelingen (ADL = Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen) gaat het vaak om fysieke handelingen die een werkafstand van minder dan 1,5 meter vergen. Maar fysiek contact is door de besmettingsrisico’s van corona nu vaak beslist ongewenst. Cliënten en hun mantelzorgers zullen die ADL-handelingen op dit moment vaker zelf moeten doen. Maar hoe kan dat verantwoord?  

Boekje Wassen en douchen

In dit boekje vind je creatieve en praktische tips voor het douchen en wassen die iemand net even kunnen helpen. De tips zijn voor cliënten en mantelzorgers, maar ook voor zorgverleners goed om te weten.

Inhoud boekje

  • Zelfstandig wassen
  • Deels zelfstandig wassen
  • Verzorgend wassen
  • Haar wassen
  • Aan- en uitkleden
  • Zelfstandig douchen
  • Begeleid douchen
  • Zelfstandig baden

Minder thuiszorg, meer zelf doen

De komende maanden verschijnen nog meer soortgelijke boekjes over andere onderwerpen die met dagelijkse verzorging te maken hebben. Boordevol tips hoe cliënten zich beter zelf kunnen redden in deze tijd van corona. Het boekje is gemaakt door Locomotion, het Van Kleef Instituut en gefinancierd door ZonMw. Zoek je meer informatie of heb je zelf ideeën, mail j.j.knibbe@gmail.com of info@vki.nl

Filmpjes: wassen en douchen

Diverse praktische filmpjes over zelfredzaamheid bij wassen en douchen zijn te vinden op de website van Goedgebruik.nl. Kijk bij de filmpjes van ‘Groep 5: hygiënische handelingen’

Voorbeeldfilmpje: Wassen aan keukenblok