Den gemeente werkt te dit pilot samen met 6 te Wageningen actieve jeugdhulporganisaties: Entrea Lindenhout, Letter, Loofles, Pluryn, ’s Heeren Loo plusteken Youké. Wethouder Bosland verwachten op dit wijze den jeugdhulp huis te organiseren. “Wij vooruitzien dat nageslacht, jongeren plusteken ouders sneller den werkster krijgen diegene nodig is. Wij geven hulpverleners meer ruimte wegens werkster te geven plusteken samen te werken. Wij vooruitzien dat wij meer jongeren voordat idem poen kunnen promoten.”

Watten gaat er verschillend?

Den zes aanbieders diegene meespelen met den pilot gaan nu samen met ie Uitgangspunt van den gemeente samenwerken te één volledig team te Wageningen. Zo kunnen zij huis gewoonte maken van elkaars kennis plusteken ervaring te ie bieden van werkster. Zij kunnen zowel makkelijker verschillende soorten werkster bieden aan inwoners. Den gemeente plusteken den andere verwijzers kunnen snel met dit team overleggen, omdat ie team te Wageningen werkt. Den aanbieders krijgen samen één budget voordat den jeugdhulp voordat ie hele klas. Hierdoor is er minder boekhouding plusteken papierwerk nodig.

Sinds 2015 zijn den gemeenten verantwoordelijk voordat den jeugdhulp. Den gemeente betaalt dit werkster. Den gemeente vermag dit werkster verwedden wanneer nageslacht, jongeren of hun ouders dit nodig hebben. Ongeacht den gemeente kunnen zowel huisartsen plusteken jeugdartsen eentje verwijzing geven voordat jeugdhulp.
Den gemeente Wageningen heeft met veel verschillende jeugdhulporganisaties contracten. Hiervoor werkt Wageningen samen te den regio Centraal Gelderland. Met iedere aanbieder diegene eentje contract heeft, zijn er afspraken overheen den soort jeugdhulp diegene zij leveren. Dit gaat bijvoorbeeld wegens behandelingen voordat GGZ, jeugd- plusteken opvoedhulp of begeleiding voordat ie omgaan met eentje probleem. Binnenshuis den contracten bestaat den potentie wegens eentje pilot uit te voeren, zoals dat nu te Wageningen gaat plaatsvinden. Dit pilot loopt vooruit op den landelijke gewenste vooruitgang van ie jeugdzorgstelsel.

Trio klas

Den pilot toestaan drietal klas. Den gemeente plusteken den aanbieders vasthouden te of den werkster verbetert. Zij vasthouden te hoeveel nageslacht, jongeren of gezinnen werkster krijgen plusteken voordat hoe lang. Maar zowel hoe tevreden inwoners overheen den werkster zijn plusteken hoe den jeugdwerkers ie geoefend wegens te dit team te werken. Ongeacht den werkster diegene den aanbieders van den pilot bieden, blijft zowel jeugdhulp van andere organisaties vacant.

Om: Nationale Zorggids