Van 1 totdat plus met 7 juni is ie den Week van den Jonge Mantelzorger. Voetlicht voordat dit menigte is relevant. Jonge mantelzorgers hebben namelijk vaker last van stress, piekeren of sombere gevoelens. Dit heeft veel zeggenschap op hun leven. Te dit wetsartikel lees jij watten jij indien professional kunt uitrichten.

Jonge mantelzorgers zijn nageslacht plus jongeren diegene opgroeien te eentje zorgsituatie. Bijvoorbeeld met eentje pa, broer, zuster, opa, oma of goede vriend diegene eentje langdurige ziekte heeft. Dit vermag eentje lichamelijke, of verstandelijke restrictie zijn. Zowel vermag ie gaan wegens geestelijke problemen of eentje verslaving. Voordat jonge mantelzorgers is zorgen voordat eentje naaste intact vanzelfsprekend. Zo vanzelfsprekend dat zij zichzelf noch zien indien jonge mantelzorger. Zowel zijn zij noch zo snel geneigd wegens wegens poetsvrouw te vragen. Dit zijn precies den toespraaknplus waarom jouw voetlicht voordat hun zo relevant is. ‘Noch te missen’ is dan zowel ie subject te den Week van de Jonge Mantelzorger van 1 totdat plus met 7 juni.  

1 op den 5 jongeren is jonge mantelzorger 

1 op den 5 jongeren groeit op met eentje ziek gezinslid. Zij zorgen voordat plus maken zichzelf zorgen wegens.  

Zij kunnen daardoor last hebben van stress, piekeren of sombere gevoelens. Maar zowel vermoeidheid, slaapproblemen of lichamelijke klachten kunnen voorkomen. Dit vermag zeggenschap hebben op hoe ja zij presteren op schoolgebouw. Dit betekent trouwens noch dat er ge maar vervelende kanten aan zitten. Veel jonge mantelzorgers vinden ie zowel prettig dat zij iets kunnen uitrichten voordat hun stamhuis. Zij uitbouwen daardoor mooie eigenschappen. Denken bijvoorbeeld aan ie ja kunnen meeleven te anderen.  Wil jij weten watten jij kunt uitrichten?


– Bekijk ie themadossier. Hierin vind jouw tips, hulpmiddelen plus veel gestelde vragen overheen jonge mantelzorgers.
– Bied namens jouw zorgorganisatie den Veerkrachtstraining Me-We aan. Dit training ondersteunt jonge mantelzorgers. Wij vooruitzien dat den training dit zomer vacant komt. Wil jouw daarheen eentje melding van? Stuurwiel dan eentje mail aan mewesupport@vilans.nl. Den training is ontwikkeld onderbrak Vilans plus ie Sociaal plus Cultureel Planbureau (SCP) voordat ie project Me-We.
– Organiseer eentje netwerkbijeenkomst. Hiermee kun jouw te gesprek gaan overheen meer voetlicht voordat jonge mantelzorgers te jullie regio. Bekijk den handleiding voordat ie organiseren van eentje netwerkbijeenkomst.
– Jonge mantelzorgers ontwikkelden voordat andere jonge mantelzorgers eentje booklet. Den taal is te ie Engels. Onderdelen daarvan zijn: hoe is ie wegens op te groeien indien jonge mantelzorger, hoe zorg jouw ja voordat jezelf plus wie vermag jouw promoten?
– Lees den 14 inzichten plus tips uit den vertellen van jonge mantelzorgers via dit webstek. 
– ‘Hoe is ie wegens jonge mantelzorger te zijn?’. Bekijk den infographic.

‘Ie zorgen voordat gaat immermeer onderbrak’

Den mooie plus moeilijke kanten herkent jonge mantelzorger Marjet Karssenberg. Zij is zuster van Wouter diegene ie syndroom van Down heeft: ‘Ik heb mij immermeer hevig verantwoordelijk gevoeld voordat Wouter. Ik vermag dat noch meer noch voelen. Ik vasthouden mij bezig met zorgvragen. Bijvoorbeeld: Wie kookt er indien mijn broertje te ie ziekenhuis is? Indien mijn ouders daarheen zowel zijn? Wie legt hem op bedding? Schenkkan hij nog welnu op schoolgebouw blijven? Wie leert hem wegens met zijn emoties wegens te gaan? Dit zorgen voordat gaat immermeer onderbrak.’ Weliswaar zullen zij ie zowel noch willen missen: ‘Ik vind ie bijvoorbeeld superleuk wegens met hem zoals den speelfilm te gaan. Dan hebben wij ie intact leuk. Werkelijk gewoon eentje broer-zus-relatie. Dolletjes dan met eentje broer diegene veel jonger doet dan dat hij is.’